• batuhan polat'ın mayıs 2020 çıkışlı ilk albümü. toplamda 5 şarkıdan oluşmaktadır;

1. kırık camlar
    2. mesafeler
    3. yaşıyor muyuz biz
    4. arada kalma
    5. gülyanak
  • ay, ışığını bizlere ulaştırmaya devam ettiği sürece, ve yıldızlar dileklerimizi görmezden gelip de, göğün hiç bilmediğimiz kuytularına saklanmadığı müddetçe uzaklıkların hiçbir anlamı yoktur. çünkü, mesafeler; bir kalbin hissedemediği yerde başlayan ve gözlerin aramadığı yerde büyüyendir. mesafeleri aşmak için kendinizden de uzaklaşmanız gerekir; kendi içinden çıkıp sadece içinde olmak istenilene yönelmek, hayallere dalıp bir yıldızın ışığında kaybolmak gibidir. o kaybolmayı yaşadığınız vakit, milyonlarca ışık yılı uzakta dahi olsa aslında o yıldızla birliktesinizdir.
  • erkin korayin en güzel sarkilarindan biridir.
  • dinlerken düşündüren bir erkin koray şaheseri ...

girişi yaptıysak yola koyulalım o halde. insan yalnız kalır, sevgi ister şefkat arar bir kucak onu sarılsın ister ne zamandır bu bir başına kaldığı anlarda içindeki kıpırtıyı duyduğu zamanlar. bir yakınlık başlar bu önce sözcüklerle olur cümleler uzadıkça uzar, konuşmak ister anlatmak veya dinlemek ister uzun uzun konuşmalar yetmediğinde gözlerin yakınlaşması başlar, dili daha yakındır artık cümleler anlamsızlığıyla kalır gözler içinde parıltılar görülüyordur. dil yaklaştıkça mesafe azalır mekanda ve zamanın içinde birliktesinizdir artık, duygular harman olmuştur. mesafenin kaybolduğu anlardır bunlar bir göbek bağının kesildiği andır.

sonra bir şeyler olur önce mekanlarda mesafeler artar. siz bu mesafenin artışını ilk başlarda göremezsiniz çünkü geldiğiniz yerin sıcağın üstünüzdedir bu yara aldığınızda o sıcaklık ile yarayı duyumsamamak gibidir. sonra sesler azalır sonra cümleler kısalır. duygular, hisler bir bir solmaya başlar. bu da mevsimin erken gelmesi gibidir yazdan sonbahara hızlı bir geçiş olur da güneşiniz de azalır artık gökte kara bulutlar artmaya başlar...

gözden ırak olan gönülden de ırak olur derler evet bazen öyle olduğu olmuştur. olmuşla ölmüşe çare de yoktur evet öyledir de... insan işte o mesafenin bir makas gibi bazen yapıştığı bazen birbirinden açıldığı anlar gibi yaşıyor hayatı.

makas en yakın olduğu anda kesiveriyor hayatı uzaklaştığında. kesmek için hazırda bekliyor. makas kör değilse hep kesiyor. hayatlar böyle kesişmelerle yaşanıyor sanırım.

mesafesini kaybeden insanlardık.

önce cisminin uzağına düştük sonra da isminin.
  • erkin koray'ın ilk kez john lennon'a çaldığı şarkıymış.
  • gözyaşım pıt
  • her bir şarkının istisnasız sanat eseri olduğu erkin koray albümü.

(bkz: türk rock tarihinin en iyi albümü)
  • yeni soft analog teklisi.

edit: soft analog'un en beğendiğim parçası olmuştur.
  • dünden beri mesafeleer ekosunu kafamın içerisine aşılamış yeni soft analog parçası.

youtube'ta selchuk demirci yönetmenliğinde güzel videosuyla yayında. spotify kullananlar buraya.
  • soft analog'un sözleri aşağıdaki gibi olan şarkısı:

hissiz ve umursamaz ayaklarım
    giderken uzar yolum bilmeden
    alıştığım bazı şeyler var
    yüzüm bile dokunmaz rüzgara

sanki benim
    peşimden tutunmuş gibi
    yanımda binlercesi
    mesafeler ben yapan beni
    sanki benim
    peşimden tutunmuş gibi
    yanımda binlercesi