halitkin

  • 9969
  • 51
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

hermann göring

nürnberg mahkemeleri'nden.

- ben bir ss subayıyım. emirleri düşünmeden yerine getirmek için eğitiliriz. bir fare kapanı, fareyi öldürürken yanlış mı diye düşünür mü?

+ devlet onaylı toplu katliamı uygulamanın düşünce tarzı bu mu? sadece emre itaat değil, kurbanların insan olmadığı yönünde bir inanç da var.

- sana şunu sorayım. hiroşima neydi? amerika, japonya'ya yaptığı gibi almanya'ya da kolayca bomba atıp mümkün olan en fazla sivili öldürebilir miydi? bence hayır. amerikan hassasiyetine göre beyaz bir çocuk, japon çocuklarına göre çok daha insandır.

+ amerika japonya ile savaştaydı.

- tahrik sebebi yokken saldırıya uğramış bir ülkeden söz ediyoruz.

+ siz milyonlarca kendi vatandaşınızı öldürdünüz.

- peki ya japon asıllı amerikan vatandaşları onları kendi "koruyucu gözaltı" toplama kamplarınıza koymadınız mı? neden aynı şey alman ve italyan asıllı amerikalılara yapılmadı ?

peki ya ordunuzdaki zenci subaylar? savaşta birlik yönetmelerine izin veriliyor mu? sizinle aynı otobüslere binebiliyorlar mı?

senin ülkende ayrımcılık yasaları, benimkindeyse anti-semitik yasalar. aralarında derece farkı var mı? sana şunu söyleyeyim yüzyılın başlangıcından 1. dünya savaşına doğru ve ta ki hitler'in yükselişine kadar yahudi tüccarların özgür mason locası sürekli olarak alman ekonomisini ve anayurdun milli yapısını alttan mayınlamıştır. bunun için anti-semitik yasaları çıkardık ve sen dostum anti-semitizm'i anlayamazsın. neden mi? çünkü sen bir yahudisin.

devamını okuyayım »
21.07.2015 23:20