• haşmet babaoğlu’nun bir alt versiyonu. diksiyon, kılık, saç, sakal benzer. bilgili görünme de yakın. ama kültürlü görünme de haşmet bir kaç fular boyu önde.
  • youtube kanalını takip etmek isteyenler için link
  • güvenlik uzmanı
  • katıldığı her programda konuyu ''kim daha vatansever''e getirip tartışmanın düzeyini aşağıya çekiyor. ha vatanseverlilten anladığı hükümete kayıtız şartsız biat etmek. yalnız katıldığı monolog programlarda ise hamaset hamaset hamaset.
  • işi gücü hikaye anlatmak olan zat.
  • suriye'liler çok şukela imiş, türkiye' deki suriler hep kadın,çocuk ve ihtiyarlarmış. öyle diyor paşam! peki bu istanbul,ankara, izmir bursa'da vs sokakta gördüğümüz suriye lilerin %70 i genç ve orta yaş erkeklerden oluşuyor ona ne diyorsun ? sen nerede yaşıyorsun mete yarar?
  • güvenlik politikaları uzmanı imiş.

an itibariyle suriyelileri ve milyonlarcasının ülkede kalmalarını canhıraş şekilde savunmaktadır. tekrar ediyorum güvenlik politikaları uzmanı. ve milyonlarca mültecinin ülkede cirit atmasını savunuyor.

argümanlarını da söyleyeyim de gülelim hep beraber.

ülkedeki suriyeli mültecilerin %60'ı kadın ve çocukmuş, acımalıymışız. alla alla yav? kadın ve çocuk oranının fazla olması tavşan gibi üremelerinden olmasın sakın?

ülkedeki askerlik çağında olan suriyeli oranı %20'imiş. ama bunlar savaştan kaçmamış, zaten 14 yaşında bizim ülkeye gelmişler. çocuklarmış henüz geldiklerinde. alla alla yav? bak askerlik çağına geldiler. gönder geri vatanları için çarpışşınlar?

safi ajitasyonla hala bu suriyeli politikasını savunanlar var şaka gibi.
  • (bkz: bilmem hatırlar mısınız)

evet hocam, çok iyi hatırlarım. daha dün gibi.
  • mete binbaşım

odağında vatan millet bağımsızlık sevgisi ile konusan, yazan, çizen, anlatan senin gibi adamlar, bu sozlukte ekseriyet tarafindan pek sevilmez, benimsenmez. sevenler benimseyenler olur elbet ama azınlıktır.

ünlü oldun artık. cünkü hem biliyorsun, hem de hitabetin kuvvetli, yürekten konusuyorsun.

ara sira illa ki kendini google'layip bu sozluge de bakiyorsundur millet ne yazmistir diye.

bakıp da sıkma canını.

buranin uyesi "millet", neyse ki memleketin ekseriyetini olusturan "millet"i yansıtmaz.

buranın ahalisi, bizim "herbokolog" dedigimiz, her boktan cok iyi anladigini sanan, ukala ve üstten bakan, ama aslında cahilin en tehlikelisi olan, "diplomalı cahil"lerden oluşur.

diplomam var diye kendini bi bok zanneder, ama saglam bi baltaya da sap olamadan yasar gider, fakat her gun bu sozlukte çeşitli başlıklarda hukum verir ahkam keserler.

"asker selamı" binbaşım.
  • hani evde ses olsun diye televizyonu açarsınya, kanal program farketmez yeterki ses olsun. heh bu adamda önemli bağlantılar resmî açıklamalar arasında ki boş yapan bir abimiz. maksat bi şeyler konuşuyoruz tartışıyoruz gibi görünsün. hoş ben hiç anlamadım bu tartışma programları niye var. yararı yok zararı yok. bak şimdi düşündükçe geliyor. bence mete abiye haksızlık ettim resmî açıklamaları, canlı bağlantıları, haber saatlerini beklerken kanal boş kalmasın diye yapılan programlar bana göre.
hesabın var mı? giriş yap