• ege kıyılarından size götümüzle gülmemize vesile olmaktadır.

ağlayanlar çıksın, şehir kasıyor.
  • taşı toprağı altın diye 3-5 milyon nüfusluk şehre 15 milyon doluşursanız olacağı bu. ne diyeyim? beter olun. biz de ankaralılar olarak gökçek yüzünden beter oluyoruz, "kime beter ol diyorsun sen?!" demenize gerek yok yani. :)

ek: nüfus sayılarını bayağı götümden atmışım. o kadar kalabalıksınız ki, insanın 50 milyon bile diyesi geliyor. sayılar düzeltildi.
  • 10-12 saatini mesaide harcadiktan sonra eve donus yolundaki kisilere, emekcilere uzuldugum durumdur.
  • metrobüsü düzenli olarak kullandığım 3. sene ve her ay bir öncekinden beter oluyor ama bu sene harbi çığır açtı. öyle böyle değil. zincirlikuyu dolu oluyordu, öğlenleri de ilk gelene binip boş koltuklarda seçebiliyordum eskiden. artık öyle değil. sırf bu lanet araç yüzünden ders programımı 3 güne topladım, salı-perşembe boş. yoksa çekilecek çile değil. edirnekapı'da binmek için dün 11 metrobüs bekledim. 11 metrobüs. neden? çünkü gelen ağzına kadar dolu. sıraya girmek diye bir şey yok zaten. zincirlikuyu'da 40dk'da zor bindiğimi bilirim. bu sene 1 saate çıkar herhalde.

bu sene, okullar açıldıktan sonra sefer sayısı mı azaldı, seferler arasındaki süreler mi değişti ne oldu bilmiyorum ama aşırı yığılma oluyor. ayrıca geçen sene 2-3 tane metrobüs gelirdi zincirlikuyu durağında, bu sene 1 bilemedin 2 tane geliyor. bir sonraki de daha geç geliyor sanki.

onu bunu bir kenara koydum da herkes şikayet edip hiç bir şey yapmıyor ya ona akıl sır erdiremiyorum. davarlar kaynak da yapıyor, hamileyi de hastayı da itip kakıyor, söyleniyor da ama şikayet etmeye gelince yok, yok, yok. yaşlıları da çözemedim zaten. durakta benden hızlı, çevik ve güçlüler ama araçta boş koltuğu kapamadığında aman evladım yaşlıyım. ee amca sen üstümden geçerken hiç yaşlı gibi değildin, maşallahın var onca gencin hepsini birden sümük gibi yapıştırıyordun az evvel. yer falan vermiyorum böylelerine. hastadır, gerçekten yaşlıdır o zaten belli oluyor.
  • bundan 6 yıl evvel işe gitmek için metrobüs kullanmak zorunda olduğum dönem sabah-akşam sinirden ağladığım zamanları bilirim. neyseki işyerim evime yakın bir yere taşındı ve artık o sinir harplerimi yaşamıyorum artık. istanbul yaşanılır bir yer olmaktan çıktı.
  • son 10 yılda metrobüse yakın kaç bin site yapıldı bunu öğrenerek sebebi bulabilirsiniz.
  • geçen sene napiyorum ulan ben ülkenin önde gelen holdinglerinin birinde finans uzmanıyım gün boyu yabancı bankalarla kredi konuşuyorum önemli insanlarla bir araya geliyorum akşam olunca 1000 tane adamın kucağında eve gidiyorum. arabayla geleyim desem 1.5 saat, maslak'a tasinayim desem got kadar ev kirasi 3.000 tl sikerim kariyerini de istanbuluna da deyip antalyaya taşındım. şimdi çok mutlu olduğum gibi arada böyle başlıkları okuyorum ve keyfime keyif katıyorum. 1 yıldır toplu taşımaya hiç binmedim otopark parası da vermedim. en son maslakta sordugum ev 40 m2 di şimdi oturduğum evin balkonu o kadardır heralde. hahahahahaha amk rezilleri sürünün
  • motosiklete binin...
    olmadı scootera binin,hiç olmadı bisiklete binin.

başkada birşey demiyorum.

hiç binmediyseniz eğer, motosiklet kullanmadan geçen senelerinize acıyacaksınız desem haksız sayılmam.
  • 5 sene boyunca her gün 1 saat metrobüs yolculuğu yaptım o zamanlar metrobüs dünyanın en büyük problemi olduğunu düşünür yetkililerin bir çözüm bulmasını dilerdim.
    3 senedir arabam var ve anadolu yakasında işime yakın evde oturuyorum. değil metrobüse minibüse bile binmiyorum markete arabayla işemeye tahtırevanla falan gidiyorum. şimdi metrobüse ilgili yazılanlar bana o kadar yabancı geliyor ki, bana böyle geliyorsa düşünün zırhlı mercedeslerinden inmeyen ve saraylarda yaşayanları ne kadar ilgilendirir? kimsenin sikinde değilsiniz arkadaşım... bokta boğulmaya devam...
  • levent'e ulaşım rahatlığından! acıbadem'e taşınan arkadaşımı hangi akşamüstü arasam işyerinde.mesaide misin? diye sorduğumda,yooo metrobusun boşalmasını bekliyorum diyor.yazık emekçi insanlara bizlere...
hesabın var mı? giriş yap