• kolay yoldan kazanma merakının 31 aralık - 1 ocak kesişimine geleneksel adaptasyonu...
    git çalış kardeşim, sapasağlam adamsın...
    anlamayana davul derler...
  • bu sene büyük ikramiye 35 milyon tl olmuş. vay vay vay vay çantaya bak. yani o ikramiye anca öyle bir çantaya konur.

gelelim bilet fiyatlarına çeyrek bilet 8 tl, yarım 16 tl, tam 32 tl. şansınız bol olsun sözlük camiası. ola ki sizden birine çıkarsa beni de görmeyi unutmayın. 35 milyon tl'den bahsediyoruz burda.
  • verilen miktar, her sene televizyonlar tarafından 'hiç bu kadar parayı bir arada görmediniz' şeklinde haber yapılır.
    bir de bu haberlerde bu parayla şu kadar ev şu kadar araba alırsınız gibi karşılaştırmalar verilir ki o apayrı bir durumdur.
    bu sene miktar 40 milyon lira.

ahan da son bomba: messi için bu sene verilen ikramiyeden 7 tane gerekiyormuş.
  • geleneksel olarak bir yarım iki çeyrek biletle katılacağım çekiliş olacaktır.geçen sene baba çıkmıştı bakalım bu sefer ne çıkacak,hayırlısı diyorum.
  • yeni yılın gelmesiyle kabaran umutların akın ettiği para harcama düzeni. normal bi insan şans oyunlarına ne kadar ilgisizse yeniyıl, umut, cart curt gibi nedenlerden dolayı bi o kadar ilgilidir bu olaya. ki bu da aradığı değişimi kendisiyle alakası olmayan yöntemleri seçerek ulaşmaya çalışan insanların umutlarını sömürmektir bi nevi. umut elbet iyi bi şeydir ama piyangoyla birleşince alt metinde saflık derecesine indirgendiği aşikardır. diğer ülkelerde böyle bi düzenin olduğundan şüpheliyim almanyada olmadığını biliyorum ama.
  • büyük bir yanlış yapılan çekiliş. anlatayım:

bu sene büyük ikramiye: 50 milyon lira. bu para büyük ihtimalle 4'e bölünecek. (çeyrek bilete çıkarsa)
    bu 4 kişiden her biri 12.5 milyon lira alacak.

benim savunduğum metot ise, büyük ikramiyenin 100'e bölünmesi. her birinin 500 bin lira alması.
    böylece 100 kişi zengin olabilir.
  • büyük bir yanlış yapılan, acil bu konuda çalışmalar yapılması gereken çekiliş. anlatayım:

bu sene büyük ikramiye 50 milyon lira böl bunu 50 milyona ver herkese 1tl yi. böylece ülkedeki sakız üreticilerini zengin ederek uluslararası güç olma yolumuza devam edebiliriz.
  • "ulan 10 bin çıksa yeter be" mantığı yüzünden her sene babayı aldığım çekiliş. vizyon dar olunca kazanç da ona bağlı oluyor.
  • "aslında milli piyango 2014 yılbaşı çekilişi olarak açılmışı vardır ama ben onyedinci entry'yi girmek istediğimden bunun hakkında yazmak istedim" dediğim çekiliş.
  • ceyrek biletime buyuk umutlar bagladigim cekilis. amorti benim olacak.
hesabın var mı? giriş yap