• vodka, ginger beer ve yesil limon ile hazirlanan bir kokteyl.
  • normal gazozla da yapılan ve içine salatalık dilimleri de konan nefis kokteyl.
  • yaz aylarında mojitoyerine tercih edilebilecek ancak güzide ülkemizde ginger beer bulunmadığından ve ginger ale ile de aynı tat yakalanamadığından ancak yurtdışında içilebilecek, ferahlatıcı fantastik bir kokteyl.
  • ülkemizde bulunan ginger beer ile hazırlayıp içilebilecek kokteyl. en güzide örneği değil satılan ama yok da değil yani.
  • hailee steinfeld'ın 21 gecesindeki ilk içkisi.
    https://www.youtube.com/watch?v=hh_off1k8ae
  • votka yerine gosling's rum kullanınca dark and stormy olur.
  • bütün olayı birlikte sunulduğu bakır kupalarda.
    onun haricinde buzlarının bütün değil de kırılmış olması daha makbuldür.
  • 30 sene boyunca degil sevmemek, tiksindigim zencefili en azindan kokteyllerde icmeye baslamami saglayan cok ama cok guzel kokteyl. cin tonik seven bunu da sever, zencefil sevmeyen bile sevdi.
  • bu kokteyli absolute votka'nın keşfi diye okumuştum.

geçen haftadan beri farklı yerlerde farklı şekilde hazırlanmış bir çok moscow mule içtim. şu anda da orijinaline yakın bir versiyonunu: absolute lime, ginger beer ve lime ile hazırlanmış bir versiyonunu içiyorum.

absolute votka'ya teşekkür ederiz ama maalesef daha iyisini hazırlamak mümkün. zaten kokteyl hazırlamak yemek yapmak gibi birşey kendi temin ettiğiniz malzemeler daha kaliteli olunca daha lezzetli oluyor. veriyorum tarifini, yazın:

2 oz. belvedere ginger votka
    1 oz. taze sıkılmış lime
    yarım kutu barritt's ginger beer
    yarım bardak buz
    bakır kupa
  • en güzel bira kokteyllerinden ???? zencefil çabuk bozulduğu için birçok mekan yapmıyor sanırım yada bilmiyor ??
hesabın var mı? giriş yap