• 1. sırada olmasına aldanıp açtım.
    çok kötü film.
    kolay kolay film kötülemem bu gerçekten berbat
  • hayatımdan 1 saat 51 dakika çalmış filmdir. nereden bakarsan tutarsızlık nereden bakarsan ahmakça!
  • bok gibi, zamanınıza yazık izlemeyin
  • gayet güzeldi sonda zırladım biraz 8 puan veririm izlemeye değer
  • ıyi bir film degil. ama diyaloglari cok iyi. cok tutarli ve gercekci yazilmis.

bilim kurgu, gorsel solen, efektler falan bekleyenler hic acmasin bile. film tamamen duygusal.

son sahne evlat sahibi ve empati kurabilen herkesi aglatabilir. o yuzden tamamen aglamalik bir film diyebilirim.

bilim kurgu niyetiyle girdiğim filmden. 70'lerde sinemaya giden teyzeler gibi salya sumuk ciktim. oyle bir film iste.
  • kötü bir film. boş zamanınız çoksa düşünmeden izleyin düşünürseniz izlemezsiniz.
    --- spoiler ---

9 aylık hamile olan, sancısız her gün ormanda sessizce yürüyüp yakalanmayan bir kız ve sevgilisi. kız 9 ayı geçti hala doğuracak diye bekliyorsunuz motorla seyahat ediyor falan. kız keskin nişancı olmuş robotlar isyan edince hemen. çocuk desen iki katında askeri eğitim almış düzenli kavga eden birini yara almadan sakata çıkarabiliyor. robotlar emp patlaması alanına giremiyor insanlar da akıl edip bundan daha çok üretip kalan alanlara yönelip robotları yoketmiyor. robotlardan kaçarken hamile kızı motordan indiriyor motordaki yakalaniyor ama yürüyen hemen arkasındakilerden saklanabiliyor. robotlar tüm şehri silahla öldürüyor fakat emp odasında kızı çıplak elle odadan çıkarmaya çalışıyorlar.
    --- spoiler ---

spoiler kısmını açmak istemeyenler için özetle saçmalıklarla dolu bir film.
  • distopik filmlere tapan birisi için bulunmaz nimet olan filmdir. evet filmde mantıksızlık çok, olay kurgusu bazen malca ama vermek istenilen duygu yerini buluyor. buradan sonrasına spolier ile devam edicez.

--- spoiler ---

arthur adlı kişinin tekin birisi olmadığı zaten mimiklerinden ve konuşmasından belliydi, bizim salak kız hamile olduğu için pek çaktırmadı. kısaca robotların nasıl fikir yürüttüğünden bahsetmesinden anlamalıydı ama daha büyük bir derdi vardı. bir de arthurun dediği gibi robot fikrinin ilk çıktığı zamandan itibaren ne olacağı belli. robotlar ilerde akıllanıp böyle bir katliama girişecek. bunun filmlerini ağzımız açık izledik ama robotları böyle yaşamımıza sokarsak olacağı bu diyorlar kısaca, haksız da değiller.

filmin verdiği hava, o kaotik ve distopik ortam tamamiyle iyi yansıtılmış. bu konuda yönetmeni tebrik ediyorum ama oyunculuk ise tamamiyle yerlerde diyebilirim. bu kadar mal karakteri bulmak için çok çaba harcadınız mı?
    --- spoiler ---
  • yer yer geriyor film ama çoooooook daha iyi olabilirdi. film kıtlığında izlenir. puanım 4/10
  • leş gibi film.

bunu izlemek yerine evin tavanını seyredin daha çok zevk alırsınız.
  • kötü bir film bence.

buradan sonra spoiler olabilir.

bu androidler kendilerinden üretmeyi yani çoğalmanın yolunu bulmadılarsa apokaliptik bir durum çok saçma. en kötü şarjları biter yahu. hadi bir şekilde enerji olayını çözmüşlerdir diyelim ama sayıları artmıyorsa eninde sonunda son bulacak bir felakettir bu.

sam'in eğitimli bir askeri sıfır hasar almadan öldüresiye dövmüş olması aşırı saçma.
    boston gibi en önemli yere gözlerinin önünde android girmesi sonra nasıl olduysa içeriye onlarcasının hatta belki daha fazlasının girmesi falan. bunlar nasıl oldu?
hesabın var mı? giriş yap