• 3. ve 4. bölümde gittikçe yükselen eğlence ve yarmalarıyla bu sezon gideri olan nadir komedi dizilerinden.
  • friends'teki haline çok alışmış olduğum matthew perry'nin gözüme çok garip göründüğü güzel dizi. müziği şu sıralar dilime dolanmıştır. kurtulmak imkansız.

"miiiiiistııırr saaaanşayynn yeee"
  • chandler karekteri ile her daim beni güldürmeyi başarmış matthew perry nin yeni sitcomu. ilk iki bölümü itibari ile fena değildir. yalnız joey gibi komik bir kişilik daha eklenmelidir diziye. patron karakterini çok zorlama buldum. yan rollerde henüz komik bir karakter göremedim ama dizinin daha iyiye gideceğini düşünüyorum.
  • bunca sene geçmesine rağmen matthew perry, chandler bing karakterini hala üzerinden atamamış gibi gözüküyor. bazı sahnelerde öyle mimikleri var ki aha diyorum aynı chandler. tabi dizi friends ile kesinlikle boy ölçüşemez. bu arada inanılmaz dile dolanan bir introsu mevcut bazen kendimi istemsizce "miiiiistır sanşaynnnn yeeaaaaaaaa" derken buluyorum.
  • son dönem komedi dizileri içinde açık ara en iyisi. friends yalnızca komik bir dizi değildi, aynı zamanda duygusal ilişkiler vs çok ön plandaydı, ama mr. sunshine'ı izlerken anladım ki benim için komik olan tek kısmı matthew perry'miş. umarım uzun soluklu bir dizi olur. karakterler de kolay ısınılacak cinsten. sesli gülmek isteyenler için birebir.
  • matthew perry'nin adeta çocuğu gibi gördüğü üzerine titrediği dizisi. pek çok röportajından tweetlerinden anlaşılacağa üzere bu proje onun için çok büyük bir anlam taşıyor. valla ben matthew perry'i çok sevdiğimden sadece bunun için bile olsa seyrederdim ama dizi harbiden umut vadediyor. ilk bir kaç bölümden sonra güzel açıldı. eğer şans verilir devam edebilirse daha iyiyiye gidebileceğini düşünüyorum. özellikle crystal karakteri çok sağlam. crystal'ı oynayan allison janney'e hayranlığım arttı çok iyi oyuncu harbiden kadın.
  • dizinin bileşenleri iyi değil. james lesure dediğimiz adam las vegas'ta, josh duhamel'in wing man'iydi sadece. bu dizide, mükemmel erkek rolüne soyundurmaya çalışmışlar ama gitmemiş ona işte.

ayrıca; dizinin ilk bölümünden beri ben'in (matthew perry) ne kadar bencil ne kadar narsist bi insan olduğundan bahsediyolar ama kaçtı o tren. "house" gibi bi narsisti izledi yıllarca bu insanlar, bu insanlara o şeker gibi matthew perry'yi bencil diye yutturmaya çalışınca olmuyor yani. kaldı ki dördüncü bölümde baya diğerleriyle arkadaş olabilmek için kasan bi adam vardı.

kadın patron karakteri cidden itici olmuş. andrea anders de maalesef yvonne strahovski'nin bi boy çirkini. karşılaştırıyor ve yenik düşürüyor insan ister istemez. e belli ki ilerleyen bölümlerde şu olucak bu olucak, ben ve alice bir ilişkiye başlıycaklar.

peki izleyecek miyim? tabii ki. bir friends müridi olarak, yıllarca hayranlıkla izlediğim adamı elbette izliycem bu adamın beni depresyondan çıkarmışlığı var. karakteri chandler'a benziyor diye eleştirmesin kimse. televizyon tarihinin en efsanevi 10 karakterinden biridir chandler. bırakın fırsat bulmuşken doya doya izleyelim uyar bana.

tabii ki izleyeceğim ama asıl soru şu. ben karakteri matthew perry değil de herhangi başka biri olsaydı bu diziyi izler miydim? cevap maalesef hayır. ama anladığım kadarıyla tüm olay da perry'ye yıkılmış durumda zaten.

o yüzden friends izleyicilerinin güzel 20 dakikalar geçirmek için başvuracağı bir dizidir bu. daha önce friends izlememiş arkadaşlar, deli misiniz, bi an önce başlayın friends'e sonra bi iki defa tekrar izleyin bölümleri, sonra bu diziyle ilgilenirsiniz.
  • ne acıdır ki abc resmen iptal edildiğini açıklamıştır. matthew perry hasretimizi ne dindirecek şimdi soruyorum ey zalım abc?
  • eğer insanlar merak eder de yıllar sonra bu dizinin çekilmiş ilk ve tek sezonunu edinip izlemeye başlarlarsa efsaneleşebilecek dizidir. zamanında* değeri anlaşılmayanlardan. abc'yi izlemeyerek protestoya davet ediyorum amerika'daki sözlükçüleri.
  • birinci sezonun abc tarafından yayınlanmayan bölümleri (episode 10-13 arası) comedy central isimli bir kanalda yayınlanmış.
hesabın var mı? giriş yap