• "yaptıklarımı herkesin beğenip sevmesini istemem... bir kokainman, bir hırsız, bir satılmış beni sevmezse bu daha çok hoşuma gider." sözünü biraz yadırgadım. başkası söylese belki umrumda olmazdı ama müjdat gezen gibi insan seven bir adamın kokainman ya da hırsız da olsa bir insanı dışlaması garip geldi. hani biz ne olursan ol geldiyorduk?
  • paçalarından kibir akan insan. zira yaptığı okul, onu yakanı affetmesi vs hep kibirden, kendinden nasıl bahsedilmesini istiyorsa o doğrultuda hareket etmiş hepsi bu.
    kibirli insan kendi gibi düşünmeyene düşman kesilir, heycanlıdır, saldırgandır, içgüdüsel tepki verdiği zannedilir aslında tepkileri her zaman planlıdır. önce havayı koklar, sonra hamlesini yapar, bazı saflar da bunu dobralıkla, korkusuzlukla karıştırır.
    bir insan ne kadar dolu ve donanımlıysa, o kadar tevazu sahibi ve hoşgörülü olur. olduğu yerde bağıra böğüre, hakaret ederek tepinmez.
    velhasıl kelam, sesi çok çıkan boş tenekedir efendim..
  • adalet kavramının ne işe yaradığını zerrece anlayamamış, ağzından allah kelimesini düşürmediği halde kitabını bile okumamış cahil insan kitlesinin sürekli aşağıladığı gerçek bir aydındır müjdat gezen!
  • muhaliflik dozunu biraz abartmış olmasına rağmen kendisi gibi, az sayıda aydın ve sanatçı kalmış önemli bir kişidir. rahmetli levent kırca da onunla aynı perspektif ve skalada önemli bir kişilikti ama bir kaç skecinde kullandığı "yallah arabistana" sözü beni çok yaralamıştı.

edit: ne de anlaşılır yazmışım (bkz: ne dediği anlaşılmayan adam)
  • ilkelerin olacak.
    seni satın alamayacaklar.
    aptalların uydurduğu atasözlerine inanmayacaksın.
    “paranın satın alamayacağı şey yoktur.”
    “herkesin fiyatı vardır.” gibi sözlere kanmayacaksın.
    onurunla, kimliğinle ve beyninle akıllı yaşayacaksın.
    üreteceksin, seveceksin, sevileceksin, inançlarının arkasında duracaksın.
    sevgilerin karşılıksız, yardımların gizli olacak.
    seni attan, ottan ayıran özelliğin farkına varacaksın.
    çünkü sen insansın.
    ve bunu yakaladığın gün,
    bembeyaz yaşayacaksın.

müjdat gezen
  • ilkelerin olacak.
    seni satın alamayacaklar.
    aptalların uydurduğu atasözlerine inanmayacaksın:
    'paranın satın alamayacağı şey yoktur.' 'herkesin fiyatı vardır.'
    gibi sözlere kanmayacaksın.
    onurunla, kimliğinle ve beyninle akıllı yaşayacaksın.
    üreteceksin, seveceksin, sevileceksin, inançlarının arkasında duracaksın.
    sevgilerin karşılıksız, yardımların gizli olacak.
    seni attan, ottan ayıran özelliğin farkına varacaksın.
    çünkü sen insansın. ve bunu yakaladığın gün, bembeyaz yaşayacaksın.
  • 29 ekim doğum günü olan müjdat abimizin, doğum günün kutlu olsun.
    74 yaşına giren büyük usta..
  • alişan'ın rol arkadaşı.
  • doğaçlama kabiliyeti yok. canlı yayınlanan halk arenası programını izledim dün. espri yapmaya çalışıyor ama yapamıyor. karşısında eski jenerasyon var. onlar dahi gülmüyor.
hesabın var mı? giriş yap