şükela:  tümü | bugün
 • tbmm kadına yönelik şiddeti araştırma komisyonu'nda harikalar estiren akp nevşehir milletvekili.
  “kadınlara bir şey verilmemeli. kadınlar kendi gayretleriyle bunu elde etmeliler. kadın hak etmeli. akp'den kadın kontenjanını artırmaya çalışıyoruz ama bunu hak etmesi lazım. erkek nasıl hak ediyorsa, müdele ediyorsa siyaseten bir yere gelmeye çalışıyorsa kadının da hak etmesi gerektiğini düşünüyorum”
  http://t24.com.tr/…ste-amberin-zaman-kavgasi,286950
  (bkz: kadınlara bir şey verilmemeli kadın hak etmeli)
 • "sakarya fırat" dizisinde doruk şengezer tarafından canlandırılan asker karakter.

  ankaralıdır. üniversite terk'tir. bu nedenle hem yaşı diğerlerinden biraz büyüktür, hem de bir tık ukaladır. ancak bir süre sonra ortama uyup ukalalığı bırakmıştır. timin ayaklı kütüphanesidir ama bunu katiyen bilgiçlik taslayarak yapmaz. ilk katıldığı bölümlerden birinde terör örgütüne esir düşmüş, bu sırada 90'larda örgütün anasını ağlatan bir generalin oğlu olduğu anlaşılmıştır.

  dizinin sonlarına doğru onbaşı, taner öztan'ın şehadetinden sonra ise çavuş olmuştur. poyraz timi'nin yeni kadrosunda şehit olmayan nadir karakterlerdendir.

  ekleme: sonradan hatırladım, onbaşıyken bir dönem timin ağır makinalısını da kendisi kullanmıştır. ayrıca mahmut karakum kendisine, üniversite okumuş olduğundan dolayı "murat -okumuş yazmış- göktürk" demektedir.