• yaşasın haftasonu adlı programa katılmış ve hakkında merak edilen soruları yanıtlamıştır.

http://tvarsivi.com/…2012-izle-i_2012020350463.html
  • özcan show videolarının sonunda tüm işleri (animasyon senaryo kurgu vs) kendı başına yaptığını gördüğümüz insan. böyle tek kişilik credits geçen videolarda nedense videoyu yapan kişinin çok yalnız bir insan olduğunu düşünüp üzülürüm. yani büyük bir işe giriştiysen dublajcısıydı senaryoydu animasyoncusuydu ayrı geniş bir ekip olmalı ki herkes uzmanlığını konuşursun ve ayrıca yapımlar monotonluktan çıksın.

lâkin özcan show'da animasyon, dublaj, senaryo, espriler, kurgu tümüyle çok başarılı. umarım başarısı katlanarak devam eder, böyle başarılı insanların sayısı çok değil.
  • bir kisa filmde kendisi ile oynama firsati buldugum, kisalarini begendigim basarili bir kisa filmci. su an trt okul kanalinda radi hoca tiplemesi ile ekranlardadir.
  • murat özsoy 1958 yılında ankara'da doğdu.
    ortaöğrenimini ted ankara koleji'nde tamamladı.
    1981'de orta doğu teknik üniversitesi elektrik ve elektronik mühendisliği bölümü'nden önlisans derecesiyle mezun oldu. 1986'da isveç'te linköping university institute of technology bilgisayar mühendisliği bölümü'nü bitirdi.
    altı yıl yaşadığı isveç'e ilişkin izlenimlerini "isveç ve filmin ikinci yarısı" adlı kitapta topladı.
    "inside turkey" adlı türkiye tanıtım filmi ile 1990 yılında "en başarılı belgesel" ödülünü alan "turkuaz" belgeselinde yapım sorumlusu olarak görev yaptı.
    hindistan, pakistan, çin ve iran'daki belgesel çekimlerinin öyküsünü "turkuaz günlüğü" adlı kitapta topladı.
    gezi yazı ve röportajları çeşitli yayın organlarında yayımlandı.
    1991 yılından bu yana bilkent üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

(bkz: el yazılarıyla yazarların ankara'sı)
  • son zamanların en underrated programcılarından biridir. o bizim radi hocamızdır, iskelet özcanımızdır.
  • tek basina cizgi dizi yapan , (bkz: özcan show)
    (yazan-cizen-seslendiren-oynayan)
    daha önce radi hoca tiplemesiyle gönüllerimize taht kurmuş güzel abimizdir.

ayakta alkisliyorum gercekten, adam tek basina kim bilir ne kadar ugrasiyor bir bolum cikartmak icin. vallahi bravo. umarim hakettigi degeri gorur.
  • kısa film arşivimden siyah beyaz adlı filmi izlerken, kim yapmış la bunu diye googlelayınca bizzat radi hoca'nın kendisi olduğunu öğrenmiş bulundum.

sanırsam yetenek keşfetme konusunda iyiyim. ahah ama benden önce keşfetmiş trt, ya da adam kendini keşfettirmiş. ikincisi daha doğru gibi. çünkü böyle adamlar farklarıyla kendini belli ederler ve en sonunda da hak ettikleri değeri bulurlar.

radi hoca'nın sadece bir başlangıç olduğu düşüncesindeyim. bu insandan daha çok şey beklemekteyim, benim biçtiğim değer daha fazla çünkü.
  • (bkz: radi hoca), (bkz: özcan show) gibi süper yapımlara imza atmış olan aşmış insan. severek takip ediyoruz murat abi.
  • isveç'te yaşayan bir yazar. muhtemelen şu aralar 50'li yaşlarını sürmektedir.
hesabın var mı? giriş yap