şükela:  tümü | bugün
  • kabahatler kanununa göre karara itiraz eden kişiye verilen isim.

(bkz: muteriz vekili)

mesela bakaya kalanların aldıkları cezanın iptali için sulh ceza mahkemesine açtığı davada davacı yerine muteriz ve muteriz vekili ifadesinin kullanılması gerekir.
  • tipik bir boş insan örneği. incelemeye değer.
  • http://i.hizliresim.com/g8zlo3.jpg

kötü söz sahibine aittir. kendisini esefle kınıyorum. tanrının merhameti üzerine olsun.
  • neyse'nin haykırmadan anlatamam adlı albümünde deniz tekin ile birlikte seslendirdiği şarkı:

günaydın riya tebessüme saklı belalı devir
    telaş etme
    yaldızlı taşlı altın tozları benden uzak

aman verme
    hayır unutmam
    mümkünlerin kıyısında mateme razı olmam
    yorgun duvarlar
    hükmen yenilmiş sürlar zamana mani olmaz
    karşına karşına geçerim
    içimde ne varsa söylerim
    kahrına değmedi deseler
    çalsalar, söyleseler
    ne gökyüzü biter ne uzay
    kimseye kalmamış hiçbir zaman
    bir gönül harbinde, çapraz ateşte
    şarkılar gibi yansa ya dünya
    karşına karşına geçerim
    içinde ne varsa dinlerim
    kahrına değmedi deseler
    çalsalar, söyleseler
  • neyse'nin son albümü olan haykırmadan anlatamam'ın içi en kıpır kıpır eden şarkısı. ayrıca klibi bugün yayımlandı!

https://youtu.be/v5xrmkm6hts

en az şarkı kadar insanı alıp götüren, dinledikçe oradaki sıcak ortamda hissettiren harika ötesi bir klip olmuş. mekan olarak adalar seçimi ayrıca gözümden kaçmadı.

"şarkılar gibi yansa ya dünya!" o zaman yansın efenim, bırakalım da neyse yaksın.
  • neyse'nin haykırmadan anlatamam albümünden bir şarkı. klibi bugün yayınlandı, bu kez renkli bir klip çekmişler. şarkı da sakin bir şarkı ama her klasik neyse şarkısı gibi güzel sözleri var.
    düzenlendi.
  • terapötik etkili huzur veren neyse şarkısı..çok zor bir süreci atlatmamda destek olmuştu. klibi uğurlu olsun.
  • neyse'nin albümü ilk çıktığında "ulan nasıl bu kadar tatlı bi şarkı olabilir, kesinlikle buna klip çekilmeli" diyordum kendime.
    klibi ise 4 günde 75 bin kez izlenmiş. listelerde ise henüz göremedim. türkiye'de müzik yapmak bazı kişiler için o kadar kolay ama bazı kişiler için çok zor. neyse dinleyiniz efendim çok güzel parça
  • gökhan kırdar- ümit sayın karışımı melodilere sahip catchy bir şarkı.