• tanıştığımda beni şaşkınlığa uğratmış insandır, muzu aramam pek, yemessem aklıma gelmez diyenlere rastlamıştım da çalıştığı yerde yemekte çıkan muzu sevmediği için her seferinde arkadaşlarına veren bir uzak akrabayla tanıştığımda çocuk aklımla bayağı bir şaşırdığımı hatırlıyorum.
  • üzerinde araştırma yapılması gereken insanlardır...mesela bir misafirlikte evin teyzesi içinde mandalina, muz, portakal, elma karışımı meyve tabağını sehpaya koyduğunda bu insanlar ilk olarak mandalina veya elmaya yönelirler...hadi dersin, başta muza atlamamak için çakallık yapıyor şerefsiz der geçersin...sonra ikinci meyveye olan hamlesini meraklı gözlerle takip edersin...bu sefer de elmaya uzanır hayvanoğlu hayvan...sonrada ziyade olsun diyip kenara çekilir...olan senin karizmaya olur...gözler senin üzerindedir ve tabaktaki muz sayısı sayıca fazla kaldığı için muzu aldığın kabak gibi belli olur...ilk olarak mandalina yiyim desen bu seferde muz dururken zorla o ekşi sulu şeyi ağzına atıp şekilden şekile girmeyi canın istemez...bu aşamada önünde iki seçenek kalır...ya sikiyim senin getireceğin meyveyi diyip sehpadan uzaklaşırsın ya da senden önce muza elini sürmeyen hıyara bir bakış atıp muzunu alır, dört tarafından soyar ve eme eme yersin...böyle dövülesi insanlardır işte bu muz yemeyen maymun suratlılar...
  • bazilari icin muzu sevmemek sadecek muz yememekle sinirli kalmaz, muzdan tamamen tiksinir, goruntusune, kokusuna bile tahammulu yoktur. en iyi arkadaslarimdan biri de bu gruba dahildir. yanlis hatirlamiyorsam cok kucukken asiri muzlu sut icip de kusmasinin ardindan gelismis bu nefret, bu dayanamama hali halen de devam etmekte.
  • muz sevmeyen insanin bir de alt kumesi vadir; normal insanlarin muz diye yiyip, sevdigi olmus muzu sevmeyen insanlar. bunlar muzu sevmiyor degillerdir, sadece yesil daha tam olmamis muzu seven, digerlerinden haz etmeyen insanlardir. babam da bu gruba girer mesela. ki en yakinim 2 insanin muzla takintisi olmasi bana muz sevmeyen insanlarin pek de oyle az sayida olmadigini dusunduruyor.
  • olaya bir de su acidan bakmaya ne dersiniz insancigi olma pahasina, plantasyon'da muz yetistiren insanlar sevmeyebilirler diyim.

cocuklugundan beri muz yetistirsen, surekli icinde bulunsan, basina gelen her iyi veya kotu sey surekli urettigin icin muz ile alakali olsa, tiksinmezmisin bi ihtimal?

tiksinmezsin, oyle de kral bir meyvedir diyim, muzun da gonlunu aliyim.
  • yemekteyiz programı yarışmacılarından herhangi biridir bu.
    sevmemesindeki tek sebep, diğer yarışmacılardan birinin yaptığı tatlının muzlu, muz soslu, muz pudingli, muz sütlü, muz renkli, muz tadında herhangi bir tatlı olmasıdır. rakip her ne yapıyorsa onu sevmediğini, damak tadına uygun olmadığını söylemek bu programın yarışmacılarının baş düsturudur.
  • akabinde bir k-pax filmi izlettirilmesi gereken insandir. zira protun muz yeme sahnesinin üzerine cani muz istemeyecek hatta o muzu kabuklariyla bile yemeyecek insan dusunemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap