• aldatmak, gerçekleri söylemekten daha fazla emek ister.
  • yine ellerine vermişiz.
  • edit 3: bazı suserlerin yorumları, onların içeriği okumadığını gösteriyor. karşılaştırma bana ait değil. bi zahmet entry okumayı öğren sonra yorum yap. tabi bunların bazılarının aktroll olma ihtimali de yüksek tabi. ama bu ülkede umut var. aktrollere rağmen. burada insanlar bıkmış artık verimsiz harcamalardan. devletin gücü hem bilime hem de insanların dinini özgürce yaşamasına yeter. önemli olan kaynakların doğru kullanılmaması. burada insanların temel sıkıntısı kaynakların popülistçe kullanılmasında. bunu din-bilim savaşı düzlemine çeken aq aktrolleri istediğinizi elde edemeyeceksiniz. size buradan ekmek çıkmaz

edit 2: bu arada diyaneti eleştirirken aman dikkat edin. müzisyen erhan güleryüz hakkında altı aydan bir yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı diyanete eleştirisinden dolayı.

edit: burada gözden kaçmaması gereken verim. soru basit aslında nasa bizim kontrolümüzde olsa sizce 20 bin kişi ile kalır mıydı? belki yılın çok küçük bir bölümünde açık kalan nasa yaz kampları için onlarca çakılı personel istihdam edilir. bunlara müdür, müdür yardımcısı. altlarına araba ve lojman. sonra bunların üstüne başka bir müdür. nasa genel merkezde bir şube vs. diğer taraftan hangi birimiz şunu diyebiliyor. evet diyanet 125 bin personel ve 11.5 milyar bütçe olmadan kesinlikle çalışamaz. bakın arkadaşlar moskova’ya 170 milyona amerika’ya 100 milyona cami yaptırıyoruz.

evet nasa’da uzayı keşfeden, bizim ancak internetten ağzımız açık izlediğimiz keşifleri yapan 20 bin çalışan varken, insanları hızla dinden soğutan diyanet’te 125 bin çalışan olması durumudur.

ayrıca diyanet’in bütçesi 11.5 milyar tl ile 2020 yılında 8 bakanlıktan fazla olacak.

kaynak
  • aslında dine biraz ara verse yürüyüp gidecek ülke.
  • (bkz: nasa’da 20 bin diyanet’te 125 bin). her şey ortada yazılacak ve yorumlanacak bir şey yok.
  • karsilastirmadan bagimsiz, diyanette 125 bin insan olmasinin, butcenin bu kadar fazla olmasinin hic bir aciklamasi olamaz.

dinden para kazanmanin kendi goruslerinde yasak olmasina ragmen gururla bu isi yapan tezat kisiliklere ve yoneticilerine sesleniyorum, birazcik inandiginiz seyleri uygulayin.
  • amerika'daki papaz sayısı daha fazladır tahmin ediyorum.
  • islamik rejim ile yönetildiğini hale daha kabul edemeyen yazarları toplayan başlık. bu yönetim ile bu size neden garip geliyor anlamış değilim? bu yönetimin uzay teknolojilerine yatırım yapmasını beklemek cahillik bence.
  • türkiye'de yaklaşık 1000 ilçe var,köy sayısını bilmiyorum, minimum 30.000'dir. bunun müftülükler ve merkez teşkilatını da düşünürsek nasa'yı katlaması her türlü normal.
    edit: 53.000 muhtarlık varmış, en az 1'er camiden sadece 53.000 imam oluyor zaten. merkezî yerlerde bir de müezzinler var, kafadan 100.000'e ulaşıyoruz.
  • dini yozlaştırmak ancak bu kadar personel ile mümkün dediğim hadisedir
hesabın var mı? giriş yap