• insanlık yararı için bu kanalın en çok kullandığı iki kelimeyi bulmuş bulunmaktayım.

devasa ve muazzam

bu ve bunun gibi çok ciddi araştırmalarım sürecek.
  • milli cografya
  • en kotu halinde bile, su an yayin hayatini surduren cogu kanaldan(hatta sadece turkiye degil, dunya capinda diyim) fersah fersah ise yarar kanal.

bu tarz kanallar arasinda ayrim yapmak sacma geliyor, hepsini izleyin iste? hepsinden alinacak bilgiler farkli farkli.

akasya duragi, kutsal damacana falan izlemekten iyidir. olusu yeter.
  • merak ediyorsan yaşıyorsun reklamı ile mest etmiş olan belgesel kanalı.

--- spoiler ---

eğer varsan, nefes alırsın. nefes alırsan, konuşursun. konuşursan, sorarsın. sorarsan, düşünürsün. düşünürsen, araştırırsın. araştırırsan, tecrübe edersin. tecrübe edersen, öğrenirsin. öğrenirsen, büyürsün. büyürsen, arzularsın. arzularsan, bulursun.ve eğer bulursan şüphe edersin. şüphe ederen sorgularsın. sorgularsan anlarsın. eğer anlarsan bilirsin. bilirsen daha çok bilmek istersin. daha fazla bilmek istiyorsan, yaşıyorsun !

--- spoiler ---
  • son japonya depremi hakkında amatör kameralarla oluşturulmuş bir belgesel yayınlanıyor şu an.

deprem anı çekilen görüntülerden sonra şimdi de tsunami anları ekranda.

doğanın gücü karşısında ne kadar aciziz.

ek: ve japon halkı, siz nasıl bir terbiye ile yetiştiriliyorsunuz merak ediyorum.

en ufak bir itişme, bağırma , ortalığı yıkma yok. az önce bir kamyona bindirilerek ortamdaki insanlar uzaklaştırılmaya çalışılırken herkes sırasını bekliyordu.

ek 2: imparator japon halkına seslenirken "japon halkı bu felakete bir düzen ve soğukkanlılık içinde cevap vermektedir. tüm japon halkının bu süreci birbirlerine şefkat göstererek birarada atlatacağına güveniyorum." dedi. sakin bir ses tonu ve tevekkül ile.
  • kendilerine has bir jargonu olan tv kanalı.
    "galapagos adalarında bir martıysanız, hayat hiç de sanıldığı gibi kolay değildir." gibisinden şeyler yazıyorlar. merak ediyorum, bunları yazmadan önce ne alıyorlar?
  • yüzlerce national geographic haritasinin buldugu muhtesem otesi bir arsiv
  • gerek discovery channel, gerek natgeo'nun özellikle mühendislik konulu programlarını izledikçe, bu adamlar nasıl ileri onu anlamak için bir sebebim daha oluyordu. daha ufaklıktan bu tarz programlarla mühendisliğe, bilime, tekniğe özendirilen gençler, doğal olarak ileride de o yolu seçiyordu tabii ki. fakat yerel içeriğin olmaması, amerika'daki bilmemne fabrikası bizi nası gaza getirecek gibi saçma düşüncelere itiyordu hepimizi.

şimdi gördüm ki, natgeo mega fabrikalar'ın bir bölümü için manisa'daki vestel city'i konu almış. muhteşem bir adım bence, kimin emeği geçtiyse eline sağlık, izlemek için sabırsızlanıyorum.
  • dünyadaki dolandırıcılıkların yoğun olduğu turizm şehirlerinin konu edildiği belgeselin istanbul bölümü yayınlanıyor.

şu ana kadar fas, arjantin ve prag hakkında olanları izlemiştim, bakalım istanbul bölümü nasıl, hangi dolandırıcılıklarımızı bulabilmiş.
  • boyner’de tisortleri satiliyo bunlarin. her cesidinden aliyorum tek tek. gorunum super, kumasi kaliteli. ayrica pahali da degil.
hesabın var mı? giriş yap