• tweet'in altına yazılan şu yorum duygulara tercüman olmuştur!

"muhtemelen sadece 1 caminin acilmasini mekkenin fethi sanacak kadar aptal olmadiklari ve corona kapmak istemedikleri icin evdeler"
  • mustafa kemal in askerleri yok.
    bir çoğu kurtuluş savaşında siz onlara küfür edin diye şehit oldu.
    al şimdi eline son model yabancı cep telefonunu, gir twitter'a- facebook 'a,
    küfret doya doya, ananı bacını cariye yapmaktan kurtaran adama, adamlara
  • bastırılan kindar yoğurt yapacak durumu bile olmayan anadolu halkının çocukları açlıktan sefaletten kurtulduktan sonra bağımsız olduktan sonra yedikleri kaba tükürüyor
  • anadolu'yu işgal eden yunan başkomutan georgios hatzianestis 'hani nerde mustafa kemal' diye sormuştu. keza kıbrıslı ırkçılar da (harekat sürekli ertelendiği için) radyolardan her gün 'bekledim bekledim gelmedin' şarkısını çaldırtıyorlardı. ikisinin sonucu da malum. böbürlenmeye devam edin. merak etmeyin bir gün mutlaka geliriz.
  • 100 gramlık beyniyle kendini bir bok zanneden , hayatta bir baltaya sap olamamış çomar beyanıdır. dikkate almayınız.
  • en son allah allah nidalarıyla düşmanları denize dökmüşlerdi.
  • siyasal islam bulduğu hiçbir dini propaganda ve kutuplaştırma fırsatını kaçırmaz. bir şey desen hemen vatan haini ve din düşmanı ilan edilirsin.
  • atamın şu millete armağan ettiği dili konuşup yazarak, kendisine ve silah arkadaşlarına hakaret etmeye çalışanlar yok mu. madem arapça osmanlıca yazsana twitlerini amk çocuğu.
  • kemalist veya atatürkçü değilim. 28 şubat sürecinde henüz sol görüşlü bir liseliyken, kemalizme mesafeliydim, yakın arkadaşlarım ve ailem bu görüşe yakın olduğu halde. bugün komünistim.

ama bu söz aklıma meşhur atatürk hikayesini getirdi.

büyük taaruz öncesinde yunan başkomutanı yunan savunma hatlarını gezer. rivayete göre bu hatlar öyle kuvvetlidir ki, yıllar boyunca bunların aşılması mümkün değildir. başkomutan hacıenesti, cephedeki turunu tamamlayınca "bütün cepheyi gezdim. mustafa kemal isminde bir komutana rastlamadım." demiştir.

26 ağustos günü batı cephesindeki büyük harekat başladığında atatürk'ün "hacıenesti neredesin? gel de ordularını kurtar." dediği söylenir buna karşı olarak.

işin özü şu. burada neredesin mustafa kemal denilirken kastedilen atatürk'ün temsil ettiği aydınlanma felsefesidir. laiklik bu felsefeye bağlıdır. onun kaçınılmaz ilkelerinden birisidir. neredesin sözü bu felsefeye inanmış herkese yöneltilmiştir burada.
  • sırf bu tür provakatif, aşağılık, lağım kokan, ucuz twitler yüzünden twitter'a "gömme butonu" gelmesi gerektiğini düşünmekteyim.
hesabın var mı? giriş yap