• bunlar anlamaz reis, üzerler bizi
  • buradaki eylemi anlamayan bir sürü adam(dallama) yorum yapmış, çünkü onlar yazar. bu çapsız arkadaşlar ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar hakim bey
  • ben bu kadar aptalı başka bir yerde görmedim. yemin ediyorum görmedim. göremem de. çıldırıyorum. huzurum kaçıyor. bazen haikakten dayanamıyorum. durum içler acısı. cehalet diz boyu diz. ekseriyetle ailevi imkanlar sayesinde güç bela birtakım eğitim kurumlarını bitirenler daha da fena. allahım burası nasıl yer, bu nasıl sınav. gerçek black mirror = türkiye.

reklamı anlamamış çoğınluk. abi normal. belki de biz yanlış anladık. vallahi hiç sorun değil. ama millet bir duyara başlamış yok facia, yok rezalet, yok katliam, olmaz böyle şey, kim çektiyse bunu kovulsun, bunun adı paçozluk, bunun adı ucuzluk vs vs vs.

hem burada hem twitter'da herkes çıldırmış böyle rezalet olur mu diye. vallahi korkarak izledim n'aptılar lan bunlar, millete alenen küfür falan mı ettiler, toplumun çok hassas olduğu konularla çok ağır dalga mı geçtiler n'aptılar diye. sonra baktım ki son sezonun en güzel iki bölümünden birinin senaryosu baz alınarak bir film çekilmiş. millet komik değil diyor. ulan aptal komik değil zaten acı. black mirror ne zaman komedi dizisi oldu ki reklamı güldürsün milleti? daha bu kadarını senin kafan nasıl almıyor, sen bu yaşına kadar nasıl geldin. evet reklam çok acı. şu mevzunun aynısı başkalarına göre black mirror senaryosu bize göre ise gerçek. çok büyük sapkınlığın içindeyiz ve adamlar da asla hiçbir şeyi abartmadan (maalesef abartmalarına gerek kalmadan) sadece biraz çekim tekniklerini değiştirerek bunu çekmişler. alın black mirror demişler.

burada iki ihtimal var. ya esra erol da buna laf edenler kadar aptal ve kendisinin eleştirildiğini fark etmeden oynadı ya da fark etti ama ben parama, popülariteme bakarım falan dedi.

neyse velhasıl reklam bu. ben çok beğendim. başkası beğenmeyebilir. sebeplerini yazabilir. beni çıldırtan bunlar değil. şunlar;

ağzımı bozmak istemiyorum ama içine hilti kaçmıs gibi delirmen neden ulan? senin hayatın özel ve o kadar da hayati anlamlar taşımayan bir şirketin sana göre kötü bir reklam filmi çekmesi ile mi bu kadar çaklanıyor?

biz fox tovo ozloyocosu doz onson moyooooz diyen ağzını black mirror jeneriğinde kırılan o ekranın en keskin uçları kessin de bir daha konuşama. ulan sen nesin ne oldun da milleti beğenmeyip üstüne kendini netflix'e üye olmakla çok değerli bir parça kabul ediyorsun?

evet bir kurum yanılabilir, birey ise bunu fark edebilir. tarih batık şirketler ile ve bunu öngören insanlar ile dolu. peki sen "iyiliğimi iptil ittim bi di sizi kipik ilsin" deiyp bir de utanmadan üyelik iptali ekran görüntüsünü paylaşarak nasıl bir intifada yaratma amacındasın? ne zamandan beri kanaat önderisin? bireysel bir tepki değil bu. halkı da yanına ve desteğe çağıyoru hazretleri.

işte bu iki üç husus. biz bunlarla aynı topraklarda yaşıyor, yaşımıza, şartlara göre aynı okullara gidiyor aynı yerlerde çalışıyoruz. bazıları ile muhattap olmak zorunda kalıyoruz. salaklıklarına tahammül etsek bir de üstüne kendini beğenmişlikleri çıkıyor. hadi ona da alıştık malum çomar falan çok var dedik ama bunlar bir de okumuş etmiş çomarlardan farklı olarak. baksana ya adam veya kadın "netflix kullanacak kadar muazzam kültürlü ve entelektüel" breh breh breh... bu durumda dayanamıyorum işte. okumuşu da bu diyip çok üzülüyorum. bir sigara yakıyorum.

bazen hayal kurar elime sonsuz güç geçtiğini düşünür hep bu ülkeyi toparlama planları yapardım. ama nasıl toparlama norveç, yeni zelanda falan halt etmiş. şimdi bakıyorum o fırsatı yakalarsam ilk yapacağım şu an hayatta olan türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının maksimum %2sini seçip geri kalanı kafadan yok sayıp yeni geleceklere odaklanmak. bunlar olacak gibi değil.
  • arkadaşlar, tamamen hedefini şaşmış elitizminizi görüyorum ve arttırıyorum:

"black mirror izleyen, a+ müşteri profilindeki biri olarak, esra erol seven orklarla bir tutulmak istemiyorum" diyen cücelerle bir tutulmak istemiyorum.

hem black mirror seven, hem de bu reklamdaki kara mizahı anlamış, a++ profilindeki biz elflerin, "üyeliğimi iptal ettireceğim" diyenlerle aynı üyelik seviyesine sahip olması kabul e-di-le-mez.

eyy netflix! ya "siz istifa etmiyorsunuz, ben sizi kovuyorum" diyerek bunları acilen tasfiye edeceksin, ya da bizim gibilere elite plus üyelik çıkaracaksın. yoksa üyeliğimi iptal etmeyi düşünüyorum.

**

not 1: tabii ki amerikadaki orijinal netflix'e üyeliğimden bahsediyorum, çakma netflixlerle işim olmaz. a+++ madırfakırs!

not 2: ayrıca prensibimdir, sevmediğim bir şey olursa amerikan başkanı dahil herkesin kovulması gerek.

ciddili not: "reklam kalitesiz" veya "param esra erol'a gitmesin" diyenlere lafım yok. buradaki tek esrarengiz olay zaten o kadının reklamda oynaması -üstelik "kötü" rolünde- ve bunu sosyal medyadan duyurması. müşteri profiline aykırı hareket eden netflix'ten ziyade esra erol.
  • çok başarılı bulduğum reklam. yerelleştirilmiş bu reklamı alelade bir oyuncuyla yapsalardı yine başarılı bulurdum ancak esra erol'la yapabilmeleri cidden show olmuş.

yalnız esra erol bu tip programlarla ünlenmiş, kariyer yapmış, çok para kazanmış biri. nasıl kabul etmiş bu reklamda oynamayı anlamıyorum. sanırım bu tip programların devlet tarafından yasaklanmasının etkisi vardır.

black mirror her zaman teknolojinin hayatımıza kattıklarını distopik şekilde gösterir. evlilik programlarını da buna dahil etmiş.
  • reklam, doğrudan tv nin aptal kutusu olduğunu, tv programlarının insanları nasıl manipule ettiğini, salak yerine koyduğunu anlatıyor. üstelik de bunu yaparken bu konuda eleştirilen bir ismi kullanıyor.

bu açıdan bakınca black mirror konseptiyle uyumlu mu? uyumlu. anlatılmak isteneni anlatmış mı? anlatmış.

eee size ne oluyor o zaman? yok üyelik iptal ederim, yok acilen kovun bunu yapanı....

netflix türkiyeye çağrımdır, bir reklam da gerçek hayatta sıradan biri olup, ekşide dünyanın en önemli, en orjinal insanıymış gibi davrananlarla alakalı reklam çekin.
  • rezalettir. ulan şu esra'nın yüzünü görmemek için televizyon açmıyoruz. karşımıza netflix reklamında çıkıyor. şaka mısınız oğlum?
  • netflix turkiye icin rezalet. potansiyel musterileri netflix`ten cidden sogutan reklam.
  • abi nasıl beğendiğiniz bence berbat olmuş yani bi sadettin teksoy olamamış yani
  • ekşi sözlüğün iyice facebook video altı yorum kalitesi ve kitlesine dönüştüğünü görüyoruz.
    reklamın, bazı kafaların teknoloji ne olursa olsun onu kullansa bile değişmeyeceğini, teknolojinin bazı durumlarda buna destek bile olacağını, bu kafaların temsilcisiyle çok güzel anlatmışlar.
hesabın var mı? giriş yap