• netflix'i takip eden ve haberi olan insanlar evlilik programlarından ve esra erol'dan hazzetmiyor.

ve netflix'in yaptığı reklama bak. memleketin her kurumunda insanlarla taşşak geçen birileri var. sanki inadına yapıyorlar.
  • şimdi bizim paralar nasıl olur da esra erol'a gider anlayamıyorum. çıktığı günden beri netflix üyesiyim. şu an iptal etmeyi düşünüyorum.
  • bilal'e anlatır gibi anlatıyorum.
    esra erol tipiyle hakim kültürü eleştiren, biryandan da ülkedeki distopik atmosfere vurgu yapan reklam. reklamın sonundaki esra erol'a zoom ve ekran pikselleri de ayrı bir black mirror göndermesi. bir tek, esra erol bu reklamda nasıl oynamayı kabul etmis diyen suser anlamış ana fikri.
    esra erol'u sevmedikleri için bu reklamı beğenmeyen kitlenin zeka seviyesini merak ediyorum. ekşi'ye yakışmıyorsunuz.
    özetle: sen de black mirror'un icindesin, izlediklerin gelecegin asiri hali degil, simdinin ta kendisi, farkına var diyor. 4x4'ü izlerseniz reklamı daha iyi anlarsınız. hal bu ya izlese bile anlayamayacak cok insan var bu ülkede. milletin deli gibi elestirmesi de ayrı bir analiz konusu. sistemin icinde olmak ve bu kadar bariz bir şekilde yüzlerine vurulmasına rağmen en ufak birşey anlamamak. ilkel bir yaratık gibi hoşlanmadığı birşey gördüğünde, zihnini çalıştırma zahmetine girmeden saldırmak. hasta bir toplumuz.
  • "bu işler nasip kısmet" yazarak tweetini attiklari, black mirror'in 4.sezon 4. bolumunden "uyarlanarak" yapilan reklam
    --- spoiler ---

ayni zamanda paralarimizin esra erol'a gittiği gerçeğini yüzümüze vurmuşlar...

--- spoiler ---
  • arkadaşlar, tamamen hedefini şaşmış elitizminizi görüyorum ve arttırıyorum:

"black mirror izleyen, a+ müşteri profilindeki biri olarak, esra erol seven orklarla bir tutulmak istemiyorum" diyen cücelerle bir tutulmak istemiyorum.

hem black mirror seven, hem de bu reklamdaki kara mizahı anlamış, a++ profilindeki biz elflerin, "üyeliğimi iptal ettireceğim" diyenlerle aynı üyelik seviyesine sahip olması kabul e-di-le-mez.

eyy netflix! ya "siz istifa etmiyorsunuz, ben sizi kovuyorum" diyerek bunları acilen tasfiye edeceksin, ya da bizim gibilere elite plus üyelik çıkaracaksın. yoksa üyeliğimi iptal etmeyi düşünüyorum.

**

not 1: tabii ki amerikadaki orijinal netflix'e üyeliğimden bahsediyorum, çakma netflixlerle işim olmaz. a+++ madırfakırs!

not 2: ayrıca prensibimdir, sevmediğim bir şey olursa amerikan başkanı dahil herkesin kovulması gerek.

ciddili not: "reklam kalitesiz" veya "param esra erol'a gitmesin" diyenlere lafım yok. buradaki tek esrarengiz olay zaten o kadının reklamda oynaması -üstelik "kötü" rolünde- ve bunu sosyal medyadan duyurması. müşteri profiline aykırı hareket eden netflix'ten ziyade esra erol.
  • yani sempati uyandırdı mı şimdi? bilemedim. hitap edecekleri tüketici kitlesini pek denk getirememişler sanki.
  • reklamdaki tek hata netflix türkiye'nin black mirror izleyici kitlesinin izlediğini anlayan bireyler olduğunu sanmaları.
  • şu reklamın hedef kitlesini esra erol'u takip eden kitle zanneden insanların, benim gözümde esrar erol'u takip eden kitle kadar bile değeri yok. gerçekten mankafasınız.
  • esra erol gibi hayati zindan eden populer programlari elestiren bir dizinin, yine esra erol ve ekibi tarafindan reklaminin yapilmasidir.

yazarken dusundum de biz de sosyal medya uzerinden bunu elestiriyoruz... hehe mors oldum :)
  • lan bir de black mirror izlediğiniz iddia edip eleştiri yapıyorsunuz. black mirror tam olarak o evlendirme programlarını konu aldı, kaç kez. reklam süper ama kendini bir bok sananlar hakikaten gerizekalı. ayrıca işin komik tarafı yerin dibine batırıldıklarını farketmeyen bir kitleyi itin götüne sokmuş.
hesabın var mı? giriş yap