2289 entry daha
  • kotu bir eylem icra eden kisiyi savunmak icin, benzer olayin en kotusunu yapanlardan ornek vermek basli basina bir mantik hatasidir.

nevsin mengu'ye helal olsunmus.
    neden?
    cunku kabatas yalanini atanlar hatasini kabul etmedi.

bu nasil bir mantik?

sizi birisi dolandirdiginda "helal olsun. ciftlik bank gibi yapmadi en azindan, sadece beni dolandirdi." mi diyeceksiniz?

biri sizi basitce yaraladiginda "33 yerinden bicaklayanlari da biliyoruz. adam sadece yaraladi." diyip alkis tutun.

birincisi; bu kadin olayin sokuyla vs. bir sey yazmis degil. bir kose yazisi hazirlayip yazmasindan bahsediyoruz.
    yani oyle aniden sorgulamaya firsat bulamadan "yardim edin komsular." denilecek bir durum da yok.

ikincisi; kardesini dusunen bir insan zaten haber yapmak icin degil, onun durumundan endise ettigi icin her seyi sorgular ve arastirir normalde.

ucuncusu; kadinin ozur diledigi de yok.

hatta yazdigi yazi, basit bir savunma yazisi olmus.

zira her sey zaten ayan beyan ortaya cikmis. sanki kendi kendisine hatasini fark etmis gibi davranmanin da alemi yok.

ayrica yazida da ozur yerine "her zaman yaptigim didik didik arastirmayi burada yapmadim." diyip durmus.

e zaten kanitlandi gercek bir olaya dayanmadigi.
    nevsin mengu acisindan da zaten en en en iyi ihtimal, arastirmadan yazmis olmasi.
    yoksa binlerce olasi ve makul ihtimal de var.

buradaki ahaliden tutarlilik beklemek de tabi mumkun degil.
    kardesinin basina bir sey gelmis olabilme ihtimaline karsilik, savunmaya gecip direk haberlestirmesine sasirmiyorsunuz da kendisinin basina bir sey geldigi icin savunmaya gectigine neden inanamiyorsunuz?

eksi sozluk de tabi turkiye'den farkli degil.

'biz' dedigin kesime bir yakinligi oldugunu dusundugun kisi kotu bir sey yaptiginda direk savunmaya geciyorsun anlamsiz bir sekilde. 'onlar' dediklerin varsa saldir.

herkes her bu tip olay icin "bu olaydakinin tam tersi gorusteki birisi bunu yapsaydi, ne derdim?" diye dusunup onu yazsa, epey bir yol kat edilir aslinda.

ama iste olmuyor.

surekli ahlakcilik, duyarcilik, dogruculuk, durustluk vs edebiyati yapanlarin hep bir yerde patlamasi tesaduf degil.

burada hangi gorusten olursa olsun bu tip insanlar boyle canhiras savunuldukca da bitmez zaten rezillikler.

sagcisi, solcusu, kurdu, turku, liberali, komunisti ayni refleksler.
  • sözlük abazanlarının durduk yere ilahlaştırdığı hiçbir vasfı olmayan başka bir hanım. kadına böyle bi sosyal medya gücü geldi, sözlükten aldığı güçle havalanma bişeyler oldu sonu malum. şimdi gene millet linç edilmesin zaten polisler çok rörörör diyor ama kardeşim ortada 'yanlış' varsa insanların en ufak tepkisi olmasın mı yani. mualif diye kafamızı kuma gömüp yaptığı yanlışı mı savunacağız. ota boka linç diyoruz da insanlar bırakın da haklı oldukları konuda konuşsunlar. biz hep haklıyız, mualifler yanlış yapmaz, mualif olduğu için kusurunu görmezden gelelim hatta üstünü örtelim.. bu mantık biraz tandık geliyor sanki.
  • sözlükte fazlaca parlatılan maskülen kadın. şu son olay hakikaten trajikomik.
    kardeşinin derdi ne ve ne yapmak istiyor? hakikaten anlayan beri gelsin.
    ben tuğçe tatari’ye katılıyorum şu son olayda; güzel yazmış.
  • nevşin reis masaya çıkarip vurmadı hala.
  • yalancı ve de iftiracı bir kadın. güvenilmez biri, anlatmaya gerek yok görüyorsunuz ! yok sekülermiş, yok maskülermiş... kime ne kadar değer vermesi gerektiğini kestiremeyen abazan ve de partizan ergenler tarafından şişirildi, patladı !
  • sözlük kezbanlarının yaylım ateşine tuttukları sözlük abazanlarının ise kalkan olup kullandıkları battal beden abla.

nurgül yeşilçay olayında da aynısını yaptınız. herkes seksi bir sparkle değil bayım.
  • herkesin yapacagi gibi en yakinlarindan birinin sozune inanmis biri, hepimiz ayni davranirdik. sonrasinda hatasini kabul da etti, biri demis hatasini kabul etti diye bundan kurtulamaz, ne yapsin intihar mi etsin. baskalari ulkede nerdeyse ic savas cikmasina neden oldu, aldatildik dedi siyrildi isin icinden, nevsin mengu allah affetsin deseydi uzamazdi bu kadar.
  • şu olayla bile pkk sempatizanlığını bağdaştıran yazarlar var. kadın açıkça hata yaptığını belirtmiş, daha dikkatli olacağını belirterek özür dilemiş. ne yüzsüzler ne utanmazlar var hiç yüzü kızarmadan ekran başına çıkabilen. sanırım hata yaptığını kabul eden, özür dileyebilen birisine rastladığımızda linç isteğimizi durduramıyoruz
  • "polisi karalüyür :/" diye suçlandığı gün 20 mart 2018 beylikdüzü polis tecavüzü olayı yaşanmıştır.
7851 entry daha
hesabın var mı? giriş yap