• saygıdeğer hocamız aziz sancar'ın nobel ödülü töreninde yaptığı açıklama.

karakter nedir, özünü hatırlamak, geçmişini reddetmemek, vatan millet nedir biraz ders olsun o kendini bilenlere.
    ayrıca eklemiş, "bu ödül ata'mız sayesinde alınmıştır"

bir not, ödül törenine yakasında atatürk ve türk bayrağı rozeti, boynunda osmanlı tuğrası desenli kravat ile çıkmıştır.

bu durumla gurur duymayalım da ne yapalım?

edit: iyi niyetli yazarları ayrı tutayım, bazı art niyetli pkk artıkları "ödül töreninde takmamış ki" diye mesajlar attı. evet ödül töreninde değil (çünkü tek tip kıyafet zorunluymuş) ama tören programı kapsamında yapılan sunumlarda rozet/kravat ikilisini kullanmıştır.
    çekemeyen pkk artıklarına duyurulur.

çıldırın.
  • aziz hocam'ın joker gibi vurmasıdır. adam vurdukça kürtçüleri ayrı, dincileri ayrı ördek gidi öttürüyor. amk hala evrim ağacı'nın sayfalarına dadanıyorlar kımıl zararlıları.

ulan biz desek ırkçı oluruz, kafatasçı oluruz. amk hani ırk yoktu, hani anadolu'da herkes aynıydı, zarttı zurttu. adamı kürt çıkartmak için öldüler bittiler. ama aziz hoca vurdu, döndü döndü vurdu. la adam benden milliyetçi çıktı ya la, türkçülükten ölüyor la adam. koyduk mu amk, koyduk mu lan koyduk mu. işte kemalizm bu, mardin'in köyünden nobel öldüllü bilim adamı çıkartan sisteme kemalizm denir, amk arap mitçileri ile, eşşek sikiciler, kudurun köpek gibi.
  • uzun yıllar abd'de yaşamiş mason ve yahudi localarıyla yakın ilişki ve faaliyetlerde bulundudjdmd şaka lan şaka akitlere sağlam koymuştur. acısı da pek çıkar gibi görünmüyor.
  • kaynak ver, sallama diyen pkk'lı kekolayzırlara duyurulur: http://www.cnnturk.com/…nobeli-anitkabire-goturecek

çıldırın.
  • adam "türk herkesten üstündür" falan dememiş, hiçbir ırkı ve dini aşağılamamış, "sen kalk ben yatam" gibi klasik kemalist söylemde de bulunmamış. ne yapmış? sadece mardin'in küçük bir yerinden nobele uzanan yaşamı nedeniyle atatürk'e kurduğu cumhuriyet için minnetini ifade etmiş ve burada tırnağı olamayacak insanlar gelmiş adama ırkçı diyorlar. ırkçı olmaması için herhalde ermeni soykırımından bahseden bir nobel konuşması yapmalıydı. olsa olsa en fazla milliyetçi dersin ki, milliyetçi olmayan biri olarak keşke her milliyetçi bu adam gibi olsa diye düşünüyorum.

bir de cumhurbaşkanlığına mı oynuyor demiş aynı aklı evveller. yahu türk halkında nobelli birini cumhurbaşkanı seçecek kapasite olsa, zaten şimdiye 1 değil en az 10 tane bilim nobeli almış olurduk. üstelik bu nobel de bizim değil, yarıdan fazla amerikalıların sayılır.

lütfen kavram karmaşası yaratmayalım, bin düşünüp bir yazalım sevgili suserlar.
  • ooo başlığa barzolar dadandığına göre başlayabiliriz, öncelikle alma mater ne demek öğren arkadaşım, al https://en.wikipedia.org/wiki/aziz_sancar

aziz hocam istanbul üniversitesinde tıp eğitimi almış, yani kafadan altı sene ordan var, yani hocanın alma mater'i istanbul üniversitesi, ayrıca ilkokuldan liseye kadar da türk tedrisatından geçmiş.

şimdi soru şu, aynı sosyo-ekonomik koşullardan çıkan kaç tane abdli nobel ödülü alabilir? şimdi siktir git nobel ödülü alan kişilerin hangi okullardan mezun olduklarına bir bak. aziz hoca bu kişilere göre gayet zayıf bir arka plandan gelmiştir, aziz hocanın eğitiminde türk eğitim sisteminin de büyük katkısı vardır ki kendisi de aynını söylüyor, yıl olarak bakarsak zaten 3 misli daha fazla vakit harcamış türkiye'de. ama kekolara yetmiyor, yetemiyor. siktiğimin dünya vatandaşları, edirne'den öteyi görmemiş hıyarlar. içindeki eziklikten fransız bayrağı çeker bunlar profile, erasmusta çekilmiş 756 poz fotoyla, facete ingilizce yorum kasarlar.

hadi siktirin gidin şimdi, türk'e kininizi başka başlıklarda kusun, bir de eğitim şart.
  • şu olaya bile ırkçılık diyen tipler var, bir de iq falan demiş ahaha. ulan şu "faşizm" ve "ırkçılık" laflarını kim peydahladıysa çoluk çocuğun ağzına çıksın lütfen, valla kızmıcam!

yahu adam ne "atam sen kalk ben yatam" demiş, ne milliyetçilik tandanslı tek kelime etmiş, ne de konuşmasında bu konulara girmiş, bari götünüzden uydurmayın. daha bu ödülü aldığı günlerde çıkıp "bilimsel çalışmalarımın temelinde türkiye'de aldığım bilimsel eğitim ve bunu bana sağlayan cumhuriyet var." demiş bir adam bu.

şimdi de kendisine bu imkanı sağlayan cumhuriyet'in kurucusuna ödülü takdim etmek istiyor. şundan "siyaset" çıkaracak kafaya nasıl erişiliyor acaba?

anlayış kıtlığı? bilgi eksikliği? cehalet?
  • kuruluş kimyamızın bozulmaya başladığı şu yıllarda, kimya ödülünü atamıza atfetmek, kimya bozuculara mesaj gönderecektir.
  • anasını yunan gavuruna kendi elleriyle siktirtmeye dünden razı pezevenklere göre ırkçılık olan cümledir.
  • bildigimiz anlamda "sifir" milliyetci bir insan olarak sunlari soylemek isterim,

insanlar rastgele/kendi kontrolunde olmayan bir cografyada doguyorlar evet, daha sonra bu cografyanin kulturunu, farkindaliklarini icsellestirip bunlari kendi benlikleriyle tasimalari gayet dogal. buna neden "irkcilik" diyoruz ki?

kurtler kendi cocuklarina kendi dillerini, kulturlerini aktarmak isterlerken "ozgurluk", "insanlik" kelimeleri ile onlara destek olanlar mustafa kemal'in cumhuriyet anlayisini benimsemis ve bunu icsellestirmis bir adamin eylemlerini neden irkcilik olarak tanimliyor?

nedenini soyleyeyim: biri yeni bir akim hem populer hem marjinal olmanin yolu, digeri ise artik tad vermeyen, eskimis, "amaaan banal" diyeceginiz bir dusunce.

daha kendi icinde tutarli olmayan dusuncelerinizi bari insanlara empoze etmeye calismayin. bu hareket irkci filan degildir.
hesabın var mı? giriş yap