• lehçeden devşirme bir kelimeymiş. "new prospective" anlamına geliyormuş.
  • machinae supremacy'nin yepisyeni albümü a view from the end of the world'ün 5. parçası. yavaş fakat gaz bir introsu vardır.

sözleri ahanda şöyle:

jack in, let's spread some hate
    hand out of pain awaits
    oh my, the fire rate
    we'll need those supply crates
    stock up on weapons and ammo before you go

do we make our own fate?
    do we retaliate?
    should we surveil the gate?
    play house and police state,
    to keep all those imaginary wolves at bay.

time for the final blow,
    last stand, now go go go
    the time for running now is over
    you will reap what you sow
    payback for what you owe
    no more, we won't just hand it over

do we shape our own truth?
    do we lie to our youth?
    do we place our own creed
    above our enemy's
    we tell our children who to hate and who to be

time for the final blow,
    last stand, now go go go
    pay back for what you owe

time for the final blow,
    last stand, now go go go
    pay back for what you owe

in for the final blow
    last stand, now go go go
    this ain't no tic tac toe
    you will be thoroughly owned
    you are outnumbered ten times over
  • aynı zamanda youtube'da bir kanal. paranormal olaylar yaşayıp bunları göstermeye çalışıyorlar. fakat bana pek inandırıcı ve samimi gelmiyor bu arkadaşlar.
  • gerizekalı reality showlar tadında videolar paylaşıp 12 yaşındaki çocukları korkutarak milyonlarca izlenmeye ulaşan kanal. süper kanallar yüzbin takipçiye ulaşamazken bu gerzek kardeşler milyonlara ulaşıyor. cin goygoyları da çok hoşmuş. bu cinler nedense hiç atayizlere görünmüyor. cinlerden korunmanın en kolay yolu atayiz olmak sanırım. bak üç kere o kelimeyi kullandım bu gece gelen cinle fifa oynayacağız. hatta bilgisayarın başına kelepçeleyip işimi de yaptırabilirim. karşılığında tabaktaki artıkları falan veririm, karın tokluğuna çalıştırırım pezevengi. yaşasın cin köleliği!

he nova prospekt diyorduk, 25 yaşının üzerinde olup bunlara inanan varsa en kibar ifadeyle ağır gerizekalıdır.

edit: arkadaşlar cinler gerçekten geldi. hatta kendileriyle çeşitli anlaşmalar yaptık. şurada detayını bulabilirsiniz.
  • oturup gülmek için izlediğim eğlenceli kanal .

normalde dolap yaptığını düşünsem de eğlenceli amk .
  • çoluk çocuk kandırarak parayı cukkalayan kanal. memlekette herkes din simsarı olmuş.
  • oyun videoları ile youtuber`luga başlayıp son zamanlarda çektiği paranormal(!) videoları ile izlenme ve abone sayısını 10 kat arttırmış bir youtube kanalı. ayrıca ülkede ne kadar böyle olayların manyakları olduğunu da göstermiştir.
  • insanları kandırdıkları için ayrıca kamu ve ortak alanlara zarar verdikleri için şikayet ettiğim an itabari ile geri dönüş alıp videolarının birini sildirebildiğimiz ergen topluluğudur
  • an itibariyle youtube'da 580k üyesi bulunan youtube kanalı.

kanal ağırlıklı olarak son dönemde youtube üzerinde yükselişe geçen korku kategorisinde videoları yayınlıyor. sırf kıbledere köyü için çektikleri video 1,7 milyon kez izlenmiş.

videolarının sadece birkaçına göz gezdirebildim zira videoları hiç inandırıcı değil. daha doğrusu inandırıcı olmayan şey videolarda işlenen olaylardan çok ekibin tepkileri.

yaşadıkları her türlü olayı inanılmaz abartarak anlatıyorlar. örneğin yerden yanlışlıkla bir taş sekse "görünmeyen varlıklar bizi taşlamak istiyorlar, görüyorsunuz" gibisinden sürekli sürekli döndürüp anlatıyorlar. yaşadıkları olaylar gerçekse bile* kötü oyunculukları yüzünden inandırıcılığı kalmıyor.

ayrıca kimsenin yapamadıklarını biz yapıyoruz havası var sürekli, ilk defa biz gittik, biz araştırdık bulduk vs vs. bir de videolarında görünmeyen varlıklara sürekli biz dostuz mesajını veriyorlar, mesajın alıcısı anlıyor mu bilmem. iyice korktukları zaman da basıyorlar euzu besmeleyi.

yaş grubu olarak 20-25 yaş ve üzerine hitap edebildiklerini sanmıyorum. aboneleri arasında mutlaka 25 yaş üstü vardır lakin bunların da sadece eğlence amaçlı izlediklerini düşünüyorum, çünkü inandırıcılık anlamında gerçekten ciddi bir sıkıntı var.

bir gün video çekerken gerçekten başlarına birşeyler gelecek, ondan korkuyorum. şayet böyle birşey olursa üzülürüm, gencecik çocuklar.
  • onu bunu bırakın da biz geceleyin öyle yerlere gitmeye götümüz yemez. video çekmek onca uğraş verip çekiyorlar. bence videolarını izlerken bunu değerlendirin.
hesabın var mı? giriş yap