• --- spoiler ---

muharrem ince, cebindeki çakının hikâyesini anlattı chp'nin cumhurbaşkanı adayı muharrem ince, rize mitinginde, annesinin dedesinin anneannesine verdiği 100 yıllık çakının hikâyesini anlattı. dedesi hacı hüseyin'in, çanakkale savaşı'na katılmak için rize'den yola çıkmadan önce anneannesine hediye ettiği çakıyla sahneye çıkan ince, "hiç kimsenin bana millilik, rizelilik, milliyetçilik taslama hakkı yoktur. çakı burada!" ifadelerini kullandı.
    --- spoiler ---

o çakı işte bu çakı
  • beni gülme kırizine sokan muharrem ince anısıdır. yanlışlık olmasın anlatış biçimi çok komik. yolun açık olsun ince .
  • ister istemez pulp fiction altın saat hikayesi aklıma geldi.
  • çakı ile milliyetçiliğin alakası nedir acaba? çanakkale savaşında şehit düşen bir yakınım olsa ve bana bir zurna bırakmış olsa ben de siyasetçi olsam çıkarıp meydanda zurna mı çalacağım?
    yılmaz özdil ile çok takılmanın sonuçları bunlar bence. çakı atıyorum hikaye itibariyle sayın ince’nin anneannesine kaldıktan sonra atıyorum çok mühim tarihi bir olay içerisinde kritik bir obje olsa, dersin ki “vay be demek o çakı bu çakıymış”. ama ortada öyle bir durum yok. dedemden bana zurna kaldı bak o zurna bu zurna.
hesabın var mı? giriş yap