81 entry daha
  • tatiller dışında ailesinden uzun süreli ayrı kalmamış bir öğrenciyi baya üzebilecek bir gecedir. aynı şehirde olmamıza rağmen, okulumun evime şehir dışında kalacak kadar uzak olmasından dolayı yurda kaydolmuştum. bir de bilirsiniz ya, üniversiteye geçince gelen o “büyüdüm galiba” hissi de etkiliydi yurtta kalmak için diretmemde. neyse, konumuz bu değil.* demem o ki, yurtta geçirdiğiniz ilk gün/gece aynı zamanda ailenizden ayrı geçirdiğiniz ilk doğum gününüzse verdiği o garip üzüntü daha da artmaktadır efendim, iyi geceler.
  • hayatım boyunca en huzurlu uyuduğum gecelerden biri olmuştur. bazı aksilikler nedeniyle önceki birkaç gün sokakta uyumak zorunda kalmıştım. yurda girer girmez yatağımı hazırlayıp duşa girmiştim, sonra doğru dürüst kurulanmadan yatağıma girmiştim. ilk dakikada gözlerim dolduğu için sırtımı oda arkadaşlarıma dönmüştüm. kısa sürede de uyuyakalmıştım zaten
  • yastık altına bir anahtar (tercihen dolap anahtarı) konur ve rüyada görülen erkek/kadın ile evlenileceğine inanılan gece :)

azıcık dayanıklı olun, koca koca insanlarsınız. 25 metre kare odada 8 kız kalınıyordu bundan 14 sene önce
  • ranzada üst kattaydım ve ilk kez ranzada uyuyacaktım. bizim zamanımızda ranzaların zaten merdiveni yok, bi zahmet çıktım gece inmem gerekse nasıl inerim, ya yatarken düşersem stresiyle duvara iyice yapıştım. bir de karşı ranzanın üst katında yatan benim 3 katım olan kişi gelcem seni dövcem vb başladı. ben iyice duvarla bütünleştim. bi ara uyumuşum artık. meğer o kız uykusunda konuşan biriymiş ve gündüz kime kızdıysa gelcem seni dövcem vs sayıklıyormuş. (bu kısmı ben sabah öğrendim, ben uyandı ve odada birini tehdit ediyor sanıyordum gece boyunca.) ne olursa olsun güzeldi yurt, arkadaşlıklar vb...
  • vallaha çok zordur, çocuklarınızı doğru eğitin ki kendi başının çaresine bakabilsin
  • hala yakın arkadaş olduğum muhteşem biriyle tanıştım. o yüzden daha az sarsılmıştım.
  • koskoca kampüste öğrenci işlerini ve kendi fakültemi arayıp bulmak zorunda kalmasaydım,dönüşte de yurdun yolunu karıştırıp hafiften kaybolmasaydım gayet keyifli geçecek bir gün olabilirmiş.
    4-5 gün erken gitmeseydim belki kampüste soracak birilerini bulabilirdim. gerçi sorduklarım da bilmiyordu.
    neyse odam boştu geldiğim zaman yerleşip duş almıştım. akşam da uykum erken bastırmıştı. uyumuştum öyle. yatak rahat gelmişti gayet.
  • 2009 eylül gecesi, lise yurdu. dağın başında sessiz ve sakin. annem ve babamın sabah sabah bıraktıktan sonra dayanamayıp gece on birde çıkıp geldiği gece. ilk gecede yurtta kavga çıkmıştı, yazık ne akılları kalmıştı kim bilir.

ama zor değildi, çevre ilçelerden gelmiş ama tanımadığım, benim gibi olan insanlarla aynı odada yatmak garipti ama insan alışıyor. ilk gece ise geçen 10 yıla rağmen capcanlı bir görüntü olarak geliyor gözlerimizin önüne.
  • sevdiklerimden kmlerce uzakta, tanımadığım insanlarla bir odada olduğum için kendimi çok rahatsız hissetmiştim. duşa girip hüngür hüngür ağlamıştım.
271 entry daha
hesabın var mı? giriş yap