• övünmesi gereken öğrencidir.bu kadar baba parasıyla asalak gibi yaşayanlar varken yaptığı çok doğru eylem alkışlanasıdır.
  • bireysel menfaat için övünmüyordur. derse geç kaldığı zaman hoca yok yazmasın ve üniversitede devamsızlıktan bırakma isimli orospu çocukluğunu yapmasın diye hocasına izahat veriyordur. kimse keyfinden çalışmaz.

bireysel olarak hissedilen bir duygu varsa o da baba parasıyla üniversite okuyup bir yandan da bunu görmezden gelme ezikliğidir.
  • hakkıyla övünen, takdir edilesi kişidir. günümüzde kaç öğrenci gerçek anlamda kendi ayakları üzerinde durabilir ki? asıl ağzının ortasına tokat yapıştırılması gereken baba parası yiyerek bir de pişkin pişkin "babam sağolsun" diye övünenlerdir.
  • "anne ben büyüyünce troll olcam" kafasında olan bir güruhun dahilinde bulunan bir yazarın haksızca eleştirdiği kesimdir.
  • okurken çalışmaktan ziyade, çalışırken okuyan çocuk da övünebilir. hayatını kazanmak ve ailesini geçindirmek zorundayken, bunların üzerine okula devam edip her ikisini de becerebilen öğrenci övünsün, hakkıdır.
  • kimse hobi olarak çalışmak istemeyeceğine göre şartlar öyle gelişmiştir. bu durumla övünmek kötü bir şey değildir kanımca. bir çeşit kendini motive etme biçimidir. hem hayat şartları zordur hem de bitirilmesi gereken okul vardır. takdir edilmek isteği zengin, fakir ayırt etmeksizin herkes için kaçınılmaz bir içsel tatmin olma biçimidir. üstelik okurken çalıştığı için, kişiyi gerçekten takdir etmek gerekir.
  • benimdir.
    babamın gönderdiği harcliklarla 5 yıllık bolumumde krallar gibi yiyip, içip (içmek derken anladın sen onu) taşak tartarken memlekete gittiğimde babamın işlerinin kötüye gittiğini ve bana bunu yansıtmamaya çalıştıklarını gordugumde döndüğüm an iş aramaya başlamamla başlayan bir süreçtir.
    3 senem garsonluk ile geçti ve hem okul hem de is hayatımı tamamen olumlu etkilemese de (okul uzar, ortalama 2.40ta kalır vs) sosyal manada bir çok artı kattı.
    güzel insanlar tanıdım, güzel aşklar yaşadım.
    hayata biraz geç kalmakta sorun yok, çalışın, kaynaşın, deneyimleyin canlar.
    kesinlikle övünmekte hakkınız olan bir şey. ben hep övündüm bi zararını da görmedim.
  • övülmesi de gereken öğrencidir.
  • haklıdır kısmen.
    çok yorucu ve bölücü bir durumdur bu.
    ben ilk üniversitemde okurken çalışıyordum.
    şimdi ikinci üniversitemde çalışırken okuyorum.

ilkinde çalışmaya öykünüyordum. topuklu filan giymeye bayılıyordum. şimdi öğrenciliğe özeniyor ve gittikçe zibidileşiyorum.

biz insanlar iğrençiz aslında biliyon de mi?
    cümleyi yıldız tilbe'yi yadederek bitiriverdim.
  • hem okur hem çalışır bir kişinin övünmesi doğaldır. ama genelde bu tip insanlar kendileriyle övünmezler. bazen başka türlü olmasını düşlerler ama övünmezler. bazen sıkılırlar ama övünmezler. bazen dövünürler ama övünmezler.
    genelde diğerleri tarafından övülürler, bununla da övünmezler. nereden biliyorum? kendimden biliyorum. ama birden çok şeyi yapıyor olmak da övünülecek bir şeydir. en azından zaman zaman. hele ki en basit tek bir şeyi bile yapamayan, bir lafı bile anlayamayanların sayıca hakimiyeti çok olan bir toplumda evet iki şeyi yapmak övünülecek bir şeydir.
hesabın var mı? giriş yap