• mızmız insanların yaptığıdır.
  • kendini tekrar edenlerlerde görülür.
    ezber bozun geçer.
  • mazhar alanson'un solist olarak tek basina seslendirdigi trt görüntüleri olan sarki.
  • böyle insanlar çevremde hep vardı ama bu sıralar daha çoğaldı sanki. bunlar sürekli şikayet ederler fakat durumu değiştirmek için kılını kıpırdatmazlar.

işinden şikayet eder, ne kadar çok çalıştığından ama karşılığını alamadığından bahseder, daha iyisini yapabileceğini söyler durur, daha iyisini yapanları anlatır, ama senelerce aynı şekilde çalışır.

bak adamın teki şunu şunu yapmış köşeyi dönmüş der, aslında benim de bir fikrim var der, o fikir içinde çürüyene kadar kalır.

bak adam master yapmış, şöyle okumuş böyle okumuş der, ben de yapıcam der heveslenir, sınavına bile giremez.

yaşadığı şehirden şikayet eder, trafiğe söylenir, kalabalığa söylenir, belediyeye söylenir, ama torunu torbası dahil orada yaşamaya devam eder.

siyasete hiç girmiyorum, çünkü bu insanın siyaset yapan hali aha bizim kahvede oturan hasan amca.

bi bok olmaz bundan. doğru demiş mfö, ne iştah bırakır bunlar, ne de afiyet.
  • (bkz: zekilik)akıllı insanların ruh halidir şikayet etmek...*
  • tekonsa ve mediamarkt rezalet...
hesabın var mı? giriş yap