şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • 2017 kasim ayinda piyasaya surulmesi beklenen oneplus akilli telefonu.

  specs olarak oneplus 5'e gore cok fazla farklilik gostermeyecegi fakat ekrani samsung galaxy s8 ve google pixel 2 xl'e benzer cercevesiz olarak uretilmesi bekleniyor.

  kaynaklar: https://www.androidauthority.com/…mage-leak-809507/
  https://devs-lab.com/…neplus-website-now-taken.html
  https://www.androidauthority.com/…ease-date-809282/

  telefon an itibariyle elime gecti: (bkz: #72349159)
 • arkada 20 mp çift kamera, önde 16 mp selfie kamerası ile gelmesi beklenen hayvan oğlu hayvan.

  5'te bulunan öndeki parmak izi sensörü bu sefer arkaya konulmuş, ön kısım komple ekran olmuş neredeyse. resmi olmayan fotosu

  8gb ram 128 gb hafıza, snapdragon 835, adreno 540, 3500 mah pil, 6 inch amoled ekran, android 8.0 oreo ile mehter çala çala geliyor.

  600 dolardan ucuz olmayacağı kanaatindeyim.
 • ulan 4 aya bir telefon mu çıkarılır? daha 3t'mi alalı 1 yıl olmadı 2 tane yeni modeli çıktı telefonun olacak iş mi şimdi bu. *
 • (bkz: oneplus 500t)
 • kablosuz şarj özelliği eklenmemesiyle üzmüş cihazdır.

  edit: az önce duyurulan telefon. bir çok telefonun aksine kulaklık girişini kaldırmamışlar.
 • tasarım açısından sınıfta kalmıştır. karbon kopya tasarımlardan gına geldi artık. biriniz de ortaya özgün bir iş çıkarın.
 • resmi olarak piyasaya çıkmış telefon. fiyat 499 dolares gavuristan'da.

  gene ois yok. en büyük eksikliği bu diyebiliriz.

  ekran, batarya, işlemci konusunda çok iyi, kamera donanımı da şahane ama ön kamerada bile ois beklenirken arka kameraya bile konmaması büyük eksiklik. apple benzeri bir şeyleri eksik bırakma politikası var sanırım.
 • donanıma ois eklendiğinde muhtemelen maliyetler artıyor.

  adamlar sana en iyi işlemciyi, ram'i, kamerayı, saf android'e çok yakın bir arayüzü vermiş, bunu da çok iyi fiyatlara sunuyor.

  e şimdi o da olsun, bu da olsun, ois olsun, bilmemne olsun dediğin zaman fiyatı artacak bunun, sonra "fiyatı çok yüksek, götleri kalktı" diyeceksiniz.

  bir yerden fedakarlık yapmak gerekiyor. ois yerine eis koymuş adam, yazılımla hallediyor görüntü stabilizasyonunu.
 • ois olmamasının sebebinin maliyete dayandırılması pek doğru değil. nitekim xiaomi mi 6'da ois var. muhtemelen bir sonraki oneplus modelinde de ois olacaktır.

  ois ucuz bir donanım öyle çok pahalı uzay teknolojisi değil pek. tek eksisi kamerayı çok kalın hale getirmek zorunda kalmanız. ince telefon, kamera çıkıntısız tasarım, ois bu üçü birden olmuyor.

  bir sebep bu olabilir, bir diğeri de ois'in tek kamerada olup öbüründe olmamasının odaklanma problemleri yaratabilme riski olabilir, yazılımda sıkıntı yaşayıp iptal edilmiş de olabilir.

  velhasıl telefon ateş ediyor fakat ois yok. olsa iyi olurdu, kullanıcı olarak elbette her şeyin en iyisini en az fiyata bekleyeceğiz. ve zaten ben bu telefonu çıkar çıkmaz alacağım. ama evet ois olsa iyi olurdu, almama engel değil fakat hayal kırıklığı yarattı ois olmayışı.