şükela:  tümü | bugün
  • nurcularin en unlu vecizesidir. nurcular bir muhabbet esnasinda bu cumleyi en az uc kez soylemeyi kendilerine farz kilmislardir. daha az kullanilan versiyonlari icin (bkz: o yüzden okumak lazım), (bkz: nitekim okumak lazım)

risale nur kulliyatinin bu kadar agir dille yazilmasinin sebebi de cemaate okuyarak hitap eden kisinin okudugunu aciklama mecburiyetinde olmasi boylece az veri ile cok zaman calinmasi hedeflenmistir. cunki kulliyat sinirli ve bazen tekerrure dusuyor. yine bu niteliginden oturu farkli anlamlar cikarilmaya musait hale geliyor. boylece kisi tum kulliyati hatim etse bile (ki bu hatiri sayilir olcude zaman alir), basa donuldugunde hatirlamasi oldukca guc geliyor. evet, onun için okumak lazım

birde kurt said'in muskulpesent biri oldugunu dusunuyorum. fazla mukemmelliyetci geliyor bana. hayir bu kadar kasmaya ne gerek vardi? tefsir gayesi ile yazilmis eserlerinin de ayriyetten tefsiri icin muffesir zaruri kilinmis. donemin agzi ile yazilmis falan filan… sakirtcim gec bunlari.
  • yüzyıllar içerisinde düşünmeye sevk edecek önermedir... az kaldı