• komik yerine keyifli sıfatını kullanacağım film.
    oyunculuklar alkisi hak ediyor.

kıvanç bey sahaneydiniz yahu.
  • beklenilenin hayli üstünde bir filmdi. kıvanç tatlıtuğ' un oyuncluğu mükemmeldi.

--- spoiler ---

turşu yeme sesinden sigara çekme nefesine kadar her şey çok iyi düşünülmüştü. ata demirer'in sahnesi ve yapılan atıflar adeta harikaydı

--- spoiler ---

gelecekten istenen not: umarım üçüncüsü de gelir de zevkle izlenir.
  • gittim, güldüm, komikti. oyuncular iyiydi, senaryo zayıf gibiydi, diyaloglar güzeldi, genel olarak komikti. boykot edecektim ama sonra vazgeçtik ve ailecek gittik.

bu film benim aklımda şöyle kalacak. annemin en güzel güldüğü film. o kadar güzel o kadar içten gülüyordu ki o temiz kahkahalarını hiç bir zaman unutmayacağım. iyi ki gitmişiz bu filme dedim. ''organize işler sazan sarmalı annemin gülüşü'' olarak değiştiriyorum filmin adını. canım annem.
  • ekşisözlük bir siki beğenmeme timi yine iş başında anlaşılan
  • ata demirer de mükemmeldi. doyamadım valla. keşke ona ayrı bir film yazsa yılmaz erdoğan.
  • ben begenemedim. aileyle izlemelik guzel filmdi ama cikinca ben neden izledim ki bunu diye dusundum. soylendigi gibi mesaji olmayan bir filmdi. ilk filmde kendinizden bir seyler buluyordunuz , masumiyet temsili superman vardi, bu filmde o da yok. en saf rol damat, o da saf salak. tolga cevik aradi gozlerim. cekimlerin yapildigi sokaklar da cok iyi bildigim yerler ama gene de cekemedi beni kendine. yilmaz erdogan organize isler yapinca , bir de kivanc olunca izlenir diye dusunmusler , bunun kaymagini yiyecekler buyuk ihtimal.
  • bomboş film olmuş. bir şans vermek istedim. zaten uzun zamandır sinemaya gitmiyordum. organize işler 1.filmini çok sevmiştim buna da şans vereyim dedim. ama yok olmamış olmamış. artık şuna bi açıklık getirelim bensu soral çok kötü bir oyuncu. neden ısrar ediyorsunuz? tamam güzelliğine eyvallah ona diyecek tek kelimem yok ama oynayamıyor. kıvanç tatlıtuğ kendi kalıbının dışına çıkmış ama çok zorlama bir tip olmuş oyunculuğuna bayılamadım. gerçekten hayal kırıklığı bir film olmuştur. ezgi molayı severim ama oyunculuğunu beğenmiyorum hep bir kasıntılık var. koskoca filmde favorim boğulan teyze o kadar.

türk filmi bundan öteye gidemeyecek maalesef. yapamıyoruz, olmuyor. hep aynı kalıplar içinde aynı yerlerde aynı çekim açılarında debelenip duruyoruz. türk dizisi izlemeyi çok uzun zaman önce bırakmıştım. artık türk filmlerine de sıra gelmiş. bir tanesine vay be ne güzel film diyeyim ya. 15 sene önce gittiğim filmle bu sene gittiğim film arasında sadece hd farkı vardır. oyunculuklar bile aynı.

velhasıl beğenmediğim filmdir.
  • yılmaz baba'nın "bir şans vermek isteyenler" sayesinde belini doğrulttuğu film.
  • yarın gitmeyi düşünüyorum, burada yorumları okuduktan sonra hevesim kaçtı ama yinede bir şans vericem değerli zamanından.
  • devam niteliği taşıdığı için, önceki filmle karşılaştırıp 'çok da güldürmedi' diyoruz. ilk filmde özgünlük taşıyan bi' alt metin, karakterler, mekanlar vardı. ikincisinde net diyaloglar arasında bir boşluk var. ezgi mola ve kıvanç tatlıtuğ gibi iki güzel komedi çıkaracak oyuncu varken, biraz sönük kalmışlar. asım noyan karakterini ön plana çıkartıyor neredeyse tüm karakterler, evet en hilekar en yalancı o, ama bunu seyirciye hala bir önceki özgünlükte, üzerine bir şey katmadan, daha az orijinallikte verince, tüm hikaye derinliğini yitirmiş. yılmaz erdoğan'ın özgün yazısını, derinliğini fark edersiniz, bu olmamış olmayabilir ama hemen karalayıp vazgeçmekten mantıksız geliyor bana. ayrıca net çekimleri efsane, kovalama sahneleri diğer türk filmlerine göre çok iyi.

mutlaka gidin. beğenmediğiniz yönleri yazın. sözlükte internet çağında yeterince eleştiri yapmayı bilmeyip olmamış diyerek tüm emeği çöpe atabileceğini sanan çomarlar var yeterince.
hesabın var mı? giriş yap