• 10 mayıs 2011 rektör atamaları ile birlikte, namık kemal üniversitesi'nin yeni rektörü olarak atanmıştır.

sabık rektör için ;
    (bkz: nizamettin şenköylü)
  • üniversite senatosu seçimlerinde ikinci sırada yer almasına rağmen yök'ün birinci sıraya koyduğu ve cumhurbaşkanı abdullah gül tarafından nkü'ye rektör olarak atanan kişi.

senato oylaması da şöyleydi ki;

1- nizamettin şenköylü (92 oy)
    2- osman şimşek (80 oy)
    3- halim orta (79 oy)
    4- muhittin özder (41 oy)
  • kartalspor' da oynayan futbolcu.
  • yazdıklarına aynen katıldığım kişi.
  • cemaatin doğrudan gülen'den bildiren basın sözcüsü. çook uzun yıllardır gülen'in dizinin dibinde diye biliyorum.
  • başbakan için kendisini ve kalan itibarını bitiriyor diyen herkul.org sitesinin yöneticisi.
  • fetöcüleri sevmeyen, fetöcülerin de sevmediği rektör.
    rektörlük seçimlerinde fetöcülerin ve fetö çizgisinde yayın yapan medyanın açıkça desteklediği fetöcü adaya karşı mücadele eden, hakkında fetöcüler tarafından iftiralar atılan rektör.
    fetö'nün 15 temmuz sonrası stratejilerinin sonucu olarak, fetö ile mücadele eden ve onlara alan bırakmayanların fetöcü suçlaması ile ekarte edilmesi taktiğinin son mağdurlarından, maalesef.
    bu gözaltı hadisesi artık sadece fetöcülerin (ozellikle de itirafçı olan ve gizli tanık olanların) marifeti değil, artık bürokraside kendine alan açmak isteyen diğer grupların da kendi hesaplarini güderek işin içine girdiği bir sürece dönüştü.

fetö'nün ne kadar derine sızdığı, fetöcü listelerinin bilgilerini (istihbaratını) sağlayanların arasında da ciddi şekilde fetöcü bulunduğunu hala anlayamadık. fetöcüleri atınca yerine gelenlerin içinde de hala fetöcüler var.

birkaç gün önce hürriyet'te murat yetkin yazmıştı, 15 temmuzda darbe girişiminde fiilen rol oynayan fetöcü subaylar, 1984-1986 döneminde askeri okullara girmişler diye. 30 yıldan fazladır bu adamlar (lafın gelişi adam diyorum) devlete sızmaktalar. bir de soruların çalındığı dönemleri de katınca, maalesef bürokrasinin son dönemlerinde (sadece askeri ve polis değil, tüm kurumlar) tahmin edilmesi zor boyutta kadrolaşma yapmışlar. kimin fetöcü olduğunu söyleyenler arasında bile ciddi oranda fetöcü var, eminim. durum sanıldığından daha kötü. bir de siyasi hasımlıkla fetönün kuyruğuna yapışanlar var (düşmanımın düşmanı dostumdur diyerek), ne ile karşı karşıya olduğunu bilmeyen cahiller diyorum, 15 temmuz'da atlatılan tehlikenin farkında değiller, ve şimdi bu tehlikeyi elleriyle çağırdıklarının farkında değiller.

yazarken bile içim daralıyor.
    ne lanet bir yapı imiş bu.

başlıkla ilgili soz söz: şahsen tanıdığım için diyorum, osman şimşek'e fetöcü diyen ya farkında olmadan kripto fetöcülerin iftiralarına kanarak bunu diyordur, veya bazı hesapların içindedir.
  • obskurantizm hakkında şöyle bir yazısı vardır.

--- spoiler ---

buna göre cemil meriç ‘in de üzerinde yoğun olarak durduğu bu kavram ve ona bağlı gelişmeleri aşabilmek için, yani türkiye’nin gerçek manada “toplumsal gelişmesi”ni sağlayabilmesi için;

"- ergenekon operasyonlarının yapılması,"

- özgürlük kavramının gelişmesi,

- batı liberal sosyal düşünce mantığının bilgi sistematiğine göre etnik hakların yaygınlaştırılması,

- fiziki bünye manasında otoyolların gelişmesi, akıllı tahtaların eğitim sistemine sokulması…

gibi gelişmeler, “obskuranizm” ile bilinçli mücadele edilerek yapılmadığı takdirde; toplumun aydınlarının, politik iktidarının, yök reformunun, kurumlarının …, “bilmesinlerci” noktada bulunması sağlanmış olunur.
    --- spoiler ---

paşam ergenekon ne alaka ya ? diyerek afallamama sebep olmuş pröfösör.

sonraları da fetöye yardımdan yargılanmış. şaşıramadım, ergenekon denilen ordumuza kumpas davasını savunanların ne olduğu belliydi.

obskürantizmi ergenekonana bağlamak da iyi kafaymış.

kaynak
  • son dedikodulara göre hocaefendiye iletilmek üzere ülke imamlarinin yazdıkları mektuba cevdet turkyolu engel oluyor. mektubu vermek isteyen osman şimşek'i de fena dövüyor. bunu ahmet dönmez yazdı. kendisi de bir anlamda bugün bu yazılanları teyit etti.

https://mobile.twitter.com/osimsek_herkul

ahmet dönmez cemaat açısından darbeyi aydinaltmakta kararlı. umarım başarılı olur. erdoğan devrilince de diğer tarafını öğreniriz.
  • cemaatin manevi kanadinin pazu kanadindan tokati yemesi demesim.
    cemaatin dergahindan ayrilip halka karismis. demekki cemaatin bitip halka karismasi...
hesabın var mı? giriş yap