• kendini osmanoğulları'nın torunu sanan, ataları osmanoğulları tarafından çizme çamuruna bile layık görülmemiş olan durgun zekalı çomarlara dert olmuş türktür.
  • hangi 5 kıtada at sürdüklerini merak ediyordur. asya, avrupa, afrika 3 etti.

edit: evvel zaman içinde pireler berber develer tellal iken osmanlı'nın 5 kıtada at koşturduğunu iddia eden bir entry vardı. iş bu entry o entrye ithafen girilmiştir.
  • hakiki osmanlı torunudurlar ve kendini osmanlı torunu zanneden dallamaları görünce utanan türktür.
  • osmanlı'ya allah gibi tapan maldan daha mal değildir. mallık düzeyleri aşağı yukarı aynıdır.
  • osmanlı'nın son padişahları bile osman'ın torunu değilken, özellikle son yıllarda ortalıkta evlad-ı osmanlı diye dolananlara "sana ne oluyor ulan dallama" diyen türk'tür.
  • sapına kadar türk'tür, arap yalakası, bizans çakması sapkın osmanlı ailesinden hazzetmez.

zaten, türk'ün devlet geleneğinde aslolan en iyi liderin hakan olması iken, gerek kapıkulu eliyle, gerek saray içi ayak oyunları ile, gerek kardeş katline icazet verilmesi ile, gerek türklerin sürekli olarak devletten uzak tutulması ile, gerek türk'ün sürekli aç, eğitimsiz, umarsız bırakılması ile 600 yıl hüküm süren ve acz içinde yıkılıp giden osmanlı'nın nesi ile gurur duyacaktır?

bir hülagü han kadar olamamış, kocaman, fakat türklükten alabildiğine uzak ailenin nesi ile gurur duyacağım?

ulan türkmen ile konuşuyorum, azeri ile konuşuyorum, hatta kazak ile konuşuyorum, osmanlıca'ya göre çok daha rahat anlıyorum. osmanlı dediğin türk'ü, türkçe'yi, türk kültürünü aşağılamış, yok etmiş bir zihniyet. bu arap yavşağı, bizans çakması zihniyetten utanmayacak da ne yapacaksın bir türk olarak?

peşin edit : arap alfabesi yerine türk abecesi ile yazılmış osmanlıca metinleri okuduğunda iyi kötü anlayan bir adam olarak dil hakkında konuşuyorum, üzerime gelmeyin, üzerim, kesmez bilgi ile eze eze döverim.
  • atlardan ve islamdan hoşlanmıyor olabilir. osmanlıyı at ve islam üzerinden övecek kapasiteyi yetersiz buluyor olabilir. böyle adamlar osmanlı torunuyum diye gurur duyuyorsa kendi hallerine bırakalım diyebilir. kimsenin evladı/torunu/askeri olmayı kişiliğiyle bağdaştıramıyor olabilir.
    edit: buradan laf çakacak olursa en azından osmanlıca biliyor olmasını şart koşarım. yoksa tokatlarım ona göre.
  • 50 kere benzer başlıklar altında defalarca sorgulanmış türk'tür. biz bu kendini osmanlı zanneden çomar torunlarına defaatle ifade ettik. siz osmanlı torunu değilsiniz. anca anca anadolu'da yaşayan garip gureba anadolu insanının torunusunuz. bir osmanlı şairinin dediği gibi "türk dediğin merzifon'un eşşeği, eşşek değil köpekten de aşşağı" dizesinde sözü edilen eşşek türk'ün torunlarısınız.

o yüzden bu yeni düşmüş beceriksiz trollü beslemeyin daha fazla.

son olarak

(bkz: katıra baban kim demişler dayım beygir demiş)
  • osmanlıların türkten çok arap ve fars karışımı haline geldiğini farketmiş insandır.
    gerçek atalarının kafkaslardan ancak 1800'lü yıllarda anadoluya geldiğini bilen, bu yüzden türk adet ve geleneklerinin saf halini, türk kültürünü yaşamak isteyen insanlardır.
  • ne beyinsizdir ne utanması gerekendir.

osmanlı bir aile, hanedan. türk ise bir millet, içinde yaşadığın aidiyet hissettiğin.
hesabın var mı? giriş yap