şükela:  tümü | bugün
 • 42 cevabı hayatıma büyük bir kolaylık kattı diyebilirim şöyle ki abuk subuk soru soruldugunda direk 42 diyorum:)

  asıl önemli olan senin; benden aldığın cevapla ne yapacağın!

  anlayamayanlar için : boş boş soru sorma kardeşim.
 • değerli bir insandan bu kitabı hediye aldığımda '' yeryüzündeki yazılmış en iyi kitap bu.'' cümlesini duyduğum, bende müthiş bir beklenti ve ön yargı oluşturmuş kitaptır.
  coldplay'in ''42'' şarkısının bu kitaptan esinlenilerek yazılmış olması da eğlenceli hissettirmişti =)

  doğru galaksiye ulaştık en nihayetinde .
 • arthur dent, basit bir yaşam süren bir dünyalı. ford prefect ise yıllar önce dünyada mahsur kalmış, başka gezegenden bir otostopçu. daha doğrusu, otostopçunun galaksi rehberi adlı rehber kitap için bilgi toplarken yolu dünyaya düşmüş. bir gün, dünyanın yok edileceği bilgisini alan ford, arkadaşı arthur’u bu saldırıdan son dakika kurtarır ve kendilerini bir uzay gemisinde bulurlar. böylece arthur’a oldukça yabancı gelen bir evrendeki maceraları başlamış olur.
 • 2 kere okuduğum ve okurken çok keyif aldığım, ardından dur lan bir filmini de izleyeyim dediğimde ilk 10-15 dknın ardından kapattığım eser.
  42 muhabbeti keyiflidir. sık sık geyiğini, esprisini yaparım. ama dünyanın uzayda kestirme bir yol açmak için yok edilmesine dair olan, hikayenin başlangıç kısmı bence çok daha eğlencelidir.
 • otostopçunun galaksi rehberi, son derece karışık ve karmaşık bir evrende yaşamını anlamlı kılmaya heveslenen herkes için vazgeçilmez bir yol arkadaşıydı; çünkü her türlü meselede yararlı ve aydınlatıcı olması ondan her ne kadar beklenemese de, hiç olmazsa kusurlu olduğu noktalarda en azından kesinlikle kusurlu olduğu güvencesini vermekteydi. kitaptaki bilgilerle gerçekler arasında önemli çelişkilerle karşılaşıldığında, yanlış olan taraf her zaman gerçeğin kendisiydi.
  evrenin sonundaki restoran 'dan.