şükela:  tümü | bugün soru sor
 • north carolina içinde sayılmasına rağmen aslında ana karaya 2 ucundan bağlı hilal şeklinde bir yarım ada denebilir. üzerinde pek çok yerleşim alanı bulunur ve bunların tümü outer banks diye adlandırılır.
  http://www.outer-banks.com/chambmap.gif

  ayrıca ilk uçağın babası sayılan wright kardeşler in ilk uçuş denemelerini gerçekleştirdiği yer burasıdır ve kardeşlerin adını taşıyan wright brothers national memorial buradadır.
  http://www.go-north-carolina.com/…/nps-wrbr_map.jpg

  bölge genel olarak tam ortasından geçen bir otoyol ve 2 yana sıralanmış yazlık villalardan oluşan bir sahil şeridi şeklindedir. toplu taşıma diye bir şey bulunmamaktadır. taksi pahalıdır. dolayısı ile yolunuz bir şekilde buraya düşerse kendi arabanızı edinmeniz son derece önemlidir. genel olarak yazın dolan kışın hayalet şehir haline gelen klasik bir turizm bölgesidir. türkiyeden bir çok wat şirketinin yazın wings, seven eleven, burger king gibi yerlerde çalışmak üzere öğrenci gönderdiği bir yerdir ayrıca.

  sonuç olarak orada yaşarken pek bi albenisi yok gibi görünse de sonradan kendini hatırlatan bir yerdir outer banks, atlantiğin bozulmamış bakir kıyılarında martılar yanıbaşınızda iken güneşlenmek ya da balıklar ile beraber yüzmek için ideal bir yerdir.
 • 2012 yazında work and travel programına olan katılımımı kill devil hills kasabasında gerçekleştirdiğim şehir. north carolina eyaletine bağlıdır.

  yazları sıcağı inanılmaz bunaltır, temmuz sonlarındaydı yanılmıyorsam yağan sağnak yağmurları sayesinde fakir ama gururlu wat gencini bisikletiyle ıslanmamak adına battal boy çöp poşetinin dibine baş ve kollar için delik açıp yağmurluk yaptırmışlığı vardır.

  nags head kasabasında hoş bir alışveriş merkezleri vardı. yanılmıyorsam target idi. oldukça çeşit bulmak olasıydı en azından uzun ince küçük bir şehre göre. kitty hawk'ın çıkışında da bir wal-mart bulmak mümkün. ayrıca tjmax de oldukça uygun indirimler de yakalamak söz konusu. market alışverişi için food lion ve harris teeter oldukça uygun birer tercih sayılabilir. teknolojik bir ürün almak isterseniz çok alternatif maalesef yok ama staples adında bir kırtasiye zincirinin şubesini de yine nags head - kill devil hills sınırında tjmax'e komşu olarak bulmak mümkündü.

  eğer bizim gibi çok uluslu paylaşımlı bir evde kalıyor ve mutfakla ilgili sıkıntı yaşıyorsanız üstelik de öğrenciyseniz ücretsiz ve hazırlanmış yemek bulma adına nags head'teki kiliseyi perşembe günleri ziyaret etmek ilginç olabilir, olmayabilir de hala bu olay devam ediyor mu bilmiyorum. ama gider de david adında bir erken ihtiyarla karşılaşırsanız selam söylemeyi ihmal etmeyin.

  hey gidinin 604 w holly st.i
 • kisaca (bkz: obx).
 • buranın sivrisinekleri insanları paramparça eder. sürekli köpekbalığı saldırılarıyla gündeme gelir, toplu taşıma yoktur, taksi bile yoktur bu yüzden insanlar alkollü araç kullanır. her yaz fransız kanadalıların akınına uğrar. yerel halk pek liberal değildir.

  bunları geçersek... burada ne unutulmaz aşklar yaşanmıştır. ah ulan ah.

  avon pier'den gün batımı diyorum başka bir şey demiyorum.
 • an itibariyle bölgenin güneyinde elektrik sorunu yaşanmakta. hatteras ve ocracoke adaları tahliye ediliyor. obx köprüsündeki hatadan olmuş diyorlar, 2 hafta sürecekmiş
 • amerika'nın okyanus ortasındaki nc eyaletine bağlı ada şehri.