• uşak sportif adlı takımın 10 senedir başında olan yetenekli antrenör. türkiye'de herhangi bir spor dalında bir takımın 10 sene üst üste başında bulunabilmek başlı başına bir başarı olsa gerek. dikkate değer.

takımı 1. lige çıkarmış olması düşük bütçeyle bu işi başarmış olması spor kulüpleri yöneticileri açısından irdelenmesi gereken bir durumdur diye düşünüyorum. doğru kişiyle istikrar, yapılabilecek en doğru hamlelerin başında geliyor zira bana kalırsa.
  • usak sportif'te harikalar yaratan koc.

ılk defa gecen hafta deplasmanda 79-71 kaybettikleri anadolu efes macinda izledim takimini. gayet ayaklari yere basan bir oyunla efes'e kok sokturup sonlarda kaybettiler maci. ılk o zaman duydum kocun ismini, ogrendim 10 senedir takimin basindaymis.

biraz once usak'ta oynanan macta besiktas'i da muthis bir oyundan sonra devirince, dedim hop. hoca tas gibi bir basketbol takimi yaratmis. ustelik mac sonu aciklamalarindan akilli, kendine guvenen ve fakat cok efendi bir adam oldugu hemen anlasiliyor.

yolu acik olsun.
  • uşak sportif'in başarılı koçu. beko basketbol liginde ilk kez yer almalarına rağmen 6'da 4 yaparak harika bir başlangıç yapmıştır.
  • usakli meslege beden ogretmeni olarak adim atmis, orhan dengiz anadolu lisesi nde rahmetli efsane koc hidayet gul den basketbol takimini devralmis, genc azimli koc. belki de bir lise takimina flex offense calistirabilecek kadar oyincularina guvenen ender insablardan. disarida ozan abi olarak 10 numara adam olarak tabir edilse de , sahada egosu yuksek hoca.
  • kendisi beden öğretmeniyken benim de hocamdı.o zamanlar okul takımını da yönetirdi.epey ilerlemiş demek ki şimdi kulüp yönetiyor.bu arada çok beyefendi adamdır kendisi.
  • yönetime asistanını coach, kendini ise asistan olmasını bildirmiş ve kabul ettirmiştir. mükemmel bir sezonun ardından devrim gibi bir karar almış mütevazi ve çok yetenekli hocamız.

http://www.basketfaul.com/…iteligindeki-karari.html
  • takımın başına dönmesinin ardından uşak'a üç önemli lig maçını ve bir eurochallenge maçını kazandıran koç
  • adamdir adam kendisi..
  • bir fenerbahçe galibiyetinden sonra hem ligde hem de avrupa'da şampiyonluktan bahsetmeye başlayan koç. geçen yıllardaki ergin ataman etkisi diye düşünüyorum. umarım çok erken havaya girip ligin ortasında mental bir düşüş yaşamazlar. ancak play-off yarışının 5-8 arası güçlü adaylarından olacak bir takım kurulmuş. umarım başarılı olurlar.
  • karşıyaka'nın hayatında büyük yaralar bıraktığı koç bozuntusu.

3 yıldır her maç skordan bağımsız olarak geldiği gibi yancısı genel menejer fatihhan ile beraber taraftarla uğraşmaya başlıyor. pozisyondan bağımsız olarak her hakem kararına düşünmeden sert bir şekilde itiraz ediyor bunun yanında oyuncularını da bunu yapmaları için uyarıyor. karşıyakanın sahasında olan maçlardan takım olarak 2 teknik faul almadan çıkmıyorlar ve buna rağmen maç sonunda utanmadan hakemleri suçlamayı başarıyor.

3 yıldır kazanamadığı yerden bu şekilde galibiyet çıkaramayacağını en azından basketbola odaklanıp dersini çalışması gerektiğini birisinin kendisine anlatması lazım. yoksa 2 teknik faulü alıp tribüne çıktığı bir anda 19 kasım 2004 detroit pistons indiana pacers maçı na benzer enstantaneler yaşayabilir.
hesabın var mı? giriş yap