• simon adebisi nin kendisini öldürmeye gelen italyan mafya üyesini kibarca uyarıp kaba kuvvetle bir yere varılamayacağını söylemesi. ne kadar olgun ne kadar medeni bir insandı kendisi.

çok afedersiniz domaltıp zikmiştir.
  • --- spoiler ---

kareem said'in tutukluluğunun bitmesine 17 sene kala, kendisine özel çıkarılan affı kameralar önünde reddetmesi.

--- spoiler ---
  • o bölümde hiç sahnesinin olmamasına rağmen arka planda figüranmış gibi takılan karakterler... bunu hiçbir dizide kolay kolay göremezsiniz.
  • yemekhanenin herkes tarafından istenilen bir yer olduğu, yemekhaneyi tutan grubun aslında bir şekilde mahkumlar arası iktidarı elinde tutan olduğu..
    bilinçaltı mıdır nedir bilmem ama askerdeyken yemekhaneye versinler diye çok uğraştım ben sözlük, ama vermediler..

onun yerine nizamiye çavuşluğu verdiler bana, bir yandan da yemekhane grubu ile arayı çok iyi tuttum hep..
    sadece yemekhane grubuna nöbetlerinde dürüm sipariş etmelerini sağlardım, tellerin arasından yerlerdi..

bana getirisi ne oldu?
    bol kepçe porsiyonlar ve italyan restoranında çalışan mutfaktaki elemandan yemek ve tatlı tarifleri..

o değil de askere gidip de tek başarısı tatlı tarifi almak olan bir benimdir herhalde..
  • essalamaaleykum brother
  • vern schillinger'ın isminin telaffuzu konusundaki hassasiyeti.
  • - fuck you kareem !!

kareem mü'mince bir gülüş ile:

- salam alakom brother..

bir de sanırım sikini görmediğimiz mahkum kalmadı. hücreye çırılçıplak atıyorlardı. bütün karakterler de sanırım oraya girdi..
  • --- spoiler ---

daha ilk bölümden favori karakterimin yakılarak öldürülmesi.

zamanının game of thrones'u idi bu dizi.
    --- spoiler ---
  • malum cine5'te geç yayınlanan dizide tobias beecher ile chris keller'in sevişmeye başlaması, ve akabinde peder beyin odaya girip "ne izliyon lan gecenin bir yarısı sen böyle?!" diye hiddetle sorması, verilen cevapların kifayetsizliği.

koca dizide adamın denk geldiği sahneye bak.
hesabın var mı? giriş yap