• ceren özdemir'in katilinin adı imiş.

suçunu da itiraf etmiş.

adam 2005 yılında çocuk öldürmüş, 14 sene sonra da bir kızı takip edip o kızı öldürmüş, kendisini yakalamaya çalışan polisleri bıçaklamış.

hurriyet gazetesinde şöyle yazılmış:

1984 doğumlu olan amasya nüfusuna kayıtlı özgür arduç 2005’ten beri cinayet suçundan cezaevindeydi. infaz yasası’na göre geçtiğimiz yıl rize’deki açık cezaevine alındı ancak firar etti. yakalanınca ordu kapalı cezaevi’ne konuldu. iyi halli görülerek 28 ekim’de yine açık cezaevine alındı ancak 1 aralık’ta ikinci kez firar etti. hakkında yakalama kararı çıkartıldı. arandığı süre boyunca inşaatlarda ya da metruk binalarda kaldı.
    http://www.hurriyet.com.tr/…k-goz-yasartti-41389840

af çıkarmak isteyip, bu tür katillerin aramızda dolaşmasına izin verecek olanlar, görsünler.

(bkz: af yasası çıkmasın kampanyası)

edit:
    facebook'ta görüp hak verdiğim bir soru;

--- spoiler ---

ceren kızımızı öldüren özgür arduç denen cani, 2005 yılında 5 yaşındaki bir çocuğu taciz etmiş ve katletmiş. ceza almış, hapisten kaçmış. 2018'de hırsızlık yaparken yakalanmış ve yeniden cezaevine konulmış. ama1 aralık 2019'da yine hapisten kaçmış. uyuşturucu bağımlısı, tacizci, katil.. suç makinesi.

peki bu katil hapisten kaçmış, neden yetkili bir kurum, valilik veya adalet bakanlığı bu kişinin firarıyla ilgili bir duyuru-bilgilendirme yapmadı?

bu eli kanlı katil ordu sokaklarında üç gün boyunca patlamaya hazır bomba gibi aramızda dolaştı. ve masum bir genç kızımızı katletti.

bundan kim sorumlu?
    --- spoiler ---
  • böyle bir caniyi nasıl bir hapishaneye koydular ki daha birinci yıl firar edebildi. tahminimce açık cezaevine koymuşlardır. eğer durum gerçekten böyle ise bu caninin en ağır şekilde cezalandırılması yetmez, bunu açık cezaevine koyanların, bunun hapishaneden kaçmasına sebep olan, ihmali bulunan cezaevi yönetimi de taksirle adam öldürmeden yargılanması gerekir. özellikle karadeniz bölgesinde cezaevinden firar olayları çok fazla oluyor. merak ediyorum bu firarlar için ihmali olanlar ceza alıyor mu?
  • türkiye’nin dandik bir ülke olduğunu gösteren rezil yaratık.

1-çocuk tecavüzcüsü ve katil zanlısının firari adı altında 13 yıl ordu gibi ufacık bir yerde sokakta gezmesine izin ver.
    2- bu arada ayni kişinin bu zaman zarfında hırsızlıktan 20 civarı sabıkası olsun. muhtemelen yakalanıp düzgün soruşturma yapılmadan salındı.
    3- güç bela hırsızlık yaptığı sırada yakala sonra ceza evinde bir sene tutama elinden kaçır. hapisten nereye kaçıyor amk film mi bu. göz göre göre salmışlar işte.
    4- adamı zahmet edip yakalamışlar ve bu sırada 2 polisi bıçaklamış. dandikliğe bakar mısınız. beni böyle puştlardan koruması için eğitim ve para alan polis daha kendini korumaktan aciz. gösterici olsa sıkardınız ama kafasına.

çin malı tüplü televizyon gibi ülkede yaşıyoruz. her şeyiyle dandik.
  • ülkenin adalet sisteminin kısa bir özeti..
  • 1 saatliğine aynı hücreye koyun beni bu adamla da insanlık borcumuzu ödeyelim.
  • hikayesini okudum az önce. öyle kızgınım ki.
    adam cinayet işliyor üstelik çocuk öldürüyor, senelerce kaçıyor, sonra başka suçlar işledikten sonra yakalanıyor. bir süre sonra açık cezaevine konuyor ve kaçıyor elbette. sonra tekrar yakalanıyor hırsızlık sırasında suç üstü.

bakın çocuk öldürmüş ve hapisten kaçmış birisi hırsızlık sırasında suç üstü yakalanıyor.

daha bir kaç ay önce cezaevinden kaçan çocuk katili, dışarıda başka suçlar işlediği ve yakalandığı halde daha önce kaçtığı açık cezaevine tekrar konuluyor.
    sonrası ise bize yaşattığı bu ceren acısı.
    katil bu adam değil. yeminle değil.
    katil onu tekrar açık cezaevine gönderen savcı, onun uyması gereken yasaları çıkartan yasa koyucular. ne yasa koyuculara ne uygulayıcılara sorumluluk yüklemeyen bu sistem. şimdi bu sistem gider ve açık cezaevinde iki tane infaz koruma görevlisine soruşturma açılır. tüm suç onlara yüklenir.
    ne siktiri boktan bir yargı sistemimiz var.
  • tipinde meymenet yok o.. cocugunun. eskiden hapisteki diger mahkumlardan medet umardik, onlar cocuk tacizcilerini bi sekilde halleder diye, gorunuse bakilirsa o da yok artik, pasa gibi cikmis hapisten (kacmis da demiyorum belli ki birileri yardim etti yoksa prison break mi bura herkes scofield gibi plan yaparak kacsin). ıste en aci olan bu, artik diger mahkumlar bile halletmiyor bu o cocuklarini, zaten mahkemeden umudumuzu keseli yillar oldu!
  • 1. vali ne iş yapar?
    2. emniyet müdürü ne iş yapar?
    3. cezaevi müdürü ne iş yapar?
    4. mahalle karakolu ne iş yapar?
    5. bekçi ne iş yapar?

6. tüm birimlerin bağlı olduğu adalet bakanı ne iş yapar?

son soru; yukarıdaki 6 maddenin bağlı olduğu cumhurbaşkanı ne iş yapar?

özgür arduç 13 senedir kaçak olarak nasıl yaşadı aramızda? gbt ya da şehir kameralarına nasıl yakalanmadı? 13 yıl içinde yaptığı 20 küsür hırsızlıkta bulunan bu adam, kaçak olduğu bilindiği halde nasıl cezaevine gönderilmedi?

bu ülkede daha kaç katil sokakta kaçak olarak geziyor?
  • bu hikayede hava kalan bişeyler var.. bu kadar kısa sürede böyle bir adam yakalamak enteresan geldi açıkcası. keyif için öldürdüm filan amerikalı mısın ulan sen! bakalım çıkar meydana
  • şu sıfata bir bak ya bu insan mı şimdi? allah bunu insan diye mi yarattı? bu yaratılış olayında ciddi bug lar var hemde fatal bug.
hesabın var mı? giriş yap