• hiçbir şeyden vazgeçmek ya da hiçbir şeyi kaybetmek değildir özgür olmak... geçici bir süre için bile olsa omuzlarınızda, boynunuzda, sırtınızda, kafatasınızın içinde duran, ayaklarınıza dolanan, ellerinizi yavaşlatan, kanınızı soğutan yükleri bir kenara koymak gibidir.. kenara koyarsınız.. orda olduklarını ve bir gün yine üstünüze almanız gerektiğini bilirsiniz ama arkanızı dönebilirsiniz... işte bunun gibi bişey özgür olmak... biraz mucize, biraz yalan, biraz ütopik... bir ülkede barış, bir kalpte aşk gibi bişey düşüncelerde özgürlük...

ve şimdi ben arkamı dönmüşken... yürümek yürümek yürümek istiyorum... ince buz gibi rüzgara karşı ve güneşin yol arkadaşlığında ve mavi gökyüzü ile kirli beyaz bulutların altında... güneş ve benle kim gelecek?

it's time, meet me on the sunny road.... http://www.youtube.com/watch?v=myul1z2tejs ..
  • sahip olunan dogmatik saplantıların sayısı ile ters orantılı,bir yaşayıştan öte, algı biçimidir.
  • geçmişi hatırlamak ve kabul etmekle mümkündür.

(bkz: amor fati)
  • önce sevmekle başlar. eğer yaşadığın hayatı, kendini, işini, eşini sevmiyorsan ne kadar her şeyi yapabilme lüksüne sahip olsan da kendini bu dünyaya hapsolmuş hissedersin.
  • zehirli sarmaşıklarından arınmaktır..
  • kalpten düşmeye mahkum ama akıldan silinmesi mümkün olmayan bir nesneyi* zihinsel olarak devirmek ile başlar. burada hiç kimse incinmez ve incinmemelidir çünkü bu bir çeşit kişisel gelişimdir fakat kalan sağlar bizimdir :/

(bkz: defol)

(bkz: pasif devrim)
  • bir aldatmacadır bütün insanlığa empoze edilen.
  • heeey!
    ne duruyorsun be, at kendini denize
    geride bekleyenin varmış, aldırma
    görmüyor musun, her yanda hürriyet
    yelken ol, kürek ol, dümen ol, balık ol, su ol...
    git gidebildiğin yere...

(bkz: orhan veli kanık)
  • yoktur böyle bir şey, hatta buyrun (bkz: 404 not found)
  • hiç kolay değil özgür olmak. kafada başlar zaten orda muhafaza edebilirsen bir miktar yaşarsın fakat yetişirken özgürlük anlayışın sınırlandırılır toplum tarafından. senin özgürlüğün benim özgürlüğümü sınırlarsa, rahatsız ederse yaşayamazsın vs... boku topluma attım rahatım.
hesabın var mı? giriş yap