şükela:  tümü | bugün
 • beni her clint eastwood western'inde olduğu gibi tuhaf duygusallıklara sürükleyen bir film. diğer klasiklerde de rastladığımız üzere clint eastwood bir bilinmezlikten gelir atıyla.. işini bitirdikten sonra yine bir bilinmezliğe doğru yol alır. aslında her film birbirinin devamı gibidir ve clint eastwood aslında bütün filmlerinde tek bir karakterdir benim için. bir macera daha bitmiştir ve sıra diğerindedir. sadece paltosunu, atını, şapkasını ve ismini değiştirir yeni görevinde. ama aslında o hep aynı kişidir. senin yerin doldurulamaz büyük usta. bakışın, duruşun, sesin.. senin gibisi gelmedi, gelmez.
 • vampire the masquerade frp sisteminde nomadic sabbat vampirlerine verilen addır ... genellikle motorsikletli vampirler bu adı alırlar ...
 • açılış sahnesinden kapanış sahnesine kadar, her karesi klasik clint eastwood sinemasını yansıtır. filme damgasını vuran imgeler, clint eastwood'un üzerinden çıkarmadığı vişne çürüğü paltosu ile; yürürken çın çın öten mahmuzlarıdır.
 • türkiye'de namludaki adalet adıyla gösterime sunulmuştur. clint eastwood'un yönetip, başrolünü üstlendiği filmde boşlukta kalan şeyler var gibi geldi bana. lakin, filmin final sahnesinde vaizin* karşılaşıp öldürdüğü kanun adamı stockborn ile geçmişe dayanan bir olayları var ama bu açıklanmıyor nedense, anlayamadım. clint abimizin final sahnesinde kasabaya gelip herkese ayar verdikten sonra atına atlayıp uzak diyarlara doğru yol alması filmin en etkileyici sahnesidir ve filmi izlenebilir yapan en önemli etkendir, kanımca.
 • --- spoiler ---

  filmde genel olarak bir durağanlık olsa da clint reyiz silahlarını kuşanınca aksiyon başlıyor ve film hareketleniyor ama bu da maalesef filmin son çeyrek diliminde oluyor. western diye açıp da her karede çatışma bekleyenleri pek açmayabilir ama genel olarak bu türden filmleri sevenler için izlenesi bir film olmuş.

  --- spoiler ---
 • the heavy horses'dan enfes bir dark country şarkısıdır.

  lyrics

  ride to town, shoot em up and keep on going
  cause ı got a job to do and ı don't stop for no one
  so get your gun, and kiss your wife, and lock up your daughter
  don't let her fall in love with the pale rider

  many men have quickly found ı'm unforgiving
  they say dying ain't no way to make a living
  so get your gun and bet your life, if you're a gambler
  you draw a dead man's hand against the pale rider

  and ı walked down into mexico
  what ı came for ı think you know
  ı take another life, it's all the same
  ıt's one more killing to the man that has no name

  so ride to town, shoot em up and keep on going
  cause ı got a job to do and ı'll be gone come morning
  so get your gun, and kiss your wife and hug your daughter
  tell her you're off to meet the pale rider
  don't let her fall in love with the pale rider

  and ı walked down into mexico
  what ı came for ı think you know
  ı take another life, it's all the same
  ıt's one more killing to the man that has no name
  ıt's one more bullet to the man that has no name
 • sólstafir'in köld albümünün üçüncü şarkısıdır. boşvermişlik hissiyatını sonuna kadar hissettiren harika bir şarkı, ayrıca sólstafir'in geneli izlandaca olan şarkılarının arasındaki nadir ingilizce şarkılardandır.*

  no ı don't know where to go
  no ı don't know how to show
  ı just don't know it

  ı have made my final journey
  ı have made my peace for my own death
  tonight ı'm all right through it

  ıf you meet me at the war tonight
  ı'll show you ı'll have death by my side
  golden dawn shall come upon you all
  come taste the venom it'll bleed from my eyes

  one of us shall surely die tonight
  ı don't care, no ı just don't care
  either way ı die tonight
  so ı don't care
  no ı just don't care
 • özellikle bir western için fazlasıyla yavaş ve sıkıcı bir film. eastwood john ford filmleriyle ("vahşi batı'da hayat nasıldı onu da gösterelim" temalı sıkıcı, sönük, ve tek özelliği eski olduğu için klasiklerden sayılması olan filmler bunlar) spaghetti westernler arası birşey yapmaya çalışmış, fakat ikisinin de gerisinde kalmış bu film.

  filmdeki iki dişinin de klint'e aşık olması ise fazlasıyla komik. arkadaş bari kendi yönettiğin filmlerde böyle şeyler yapma, sübyancı fantezileri mi var nedir.
 • bir clint eastwood filmi. din adamı olan esas kahramanın, bir maden köyündeki derebeyine açtığı savaşı konu ediniyor. hoştur. güzeldir adamımızı sevenler için. (attila dorsay gibi yorumladım. )
 • yer yer accept ve axxis tadı da veren gamma ray şarkısıdır.

  empire of the undead albümünde dinlenebilir.