şükela:  tümü | bugün
  • trabzonspor'a 2001 yılında gelmiş 2003'de sözleşmesi feshedilmiş, biri türkiye kupası olmak üzere toplam 6 karşılaşmada forma giymiş hiç gol atamamış ganalı oyuncu.
  • 2001'de arjantin'deki dünya gençler şampiyonası'nda finale kadar yürüyen gana'nın as stoperiyken, ki o takım sanırım çeyrek finalde kaka ve adriano'yu kadrosunda barındıran brezilya'yı elemişti, özkan sümer'in tavsiyesi, sadi tekelioğlu'nun da onayıyla zamanında trabzonspor'a kazandırılan bir adamdı.
    tekelioğlu takımdan erkenden gönderilip takımın başına hans peter briegel geçince takımın galibiyeti garantilediği maçlarda zafer purosu olarak son anlarda oyuna giriyordu. sonradan kendisinde herhangi bir potansiyel görülmeyince garip bir şekilde güney kore'ye transfer oldu. atina olimpiyatlarında yeniden gözüktükten sonra bir süre israil'de petach-tikva'da, akabinde ise dandik bir belçika alt lig takımında şansını zorladı. sonrasında ise kısa bir çin macerasının ardından kktc'ye gelip küçük kaymaklı'da oynadıktan sonra yalnızca 25 yaşında futbol hayatını noktaladı.
    kendisinin dünya gençler şampiyonası'nda savunmadaki tanıdık ekürisi içinse;
    (bkz: michael essien)
  • trabzonspor tarihinde, a takıma transfer olduğunda en genç olan yabancı futbolcu.. takıma geldiğinde 17 yaşındaydı.. 5'i lig ve 1'i kupa olmak üzere 6 maçta görev aldı ve sezon sonu gönderildi..
  • kendisi hakkında şöyle bir bilgi var