114 entry daha
  • petek dincöz cok meshur oldugu dönemler de calıstıgı kazandıgı paranın en buyuk kısmını can tanrıyarın götürdüğünü kendisinin sadece bir ev alabildigini soylemiş. ne yalan söyleyeyim ben kendimi buldum bu noktada. ben de köle gibi uluslararası bir şirkette calışıyorum. şirket milyar dolarlar yaparken ben anca karnımı doyuruyorum. bana göre de tüm işi yapan benim ama kazanılan paradan bana düşen çerez parası. petek yine bir ev almış ben onu da beceremedim. işte bu nokta da hepimiz petek'iz.*
  • yine acıklı olaylarda dolaplardan çıkan o beyaz gömlek... ağlama ifadesini bile oturtamamış yüzüne, keşke evde aynada bi çalışsaydın be ablacım.
  • ya arkadaşım bu kadar da yapmacık olunmaz ki . neymiş efendim adamın telefonlarını dinleyeceklermiş . bak sen ! sebep ne ? petek hanım kendine iş bulamıyor sıkıntıları var ondan .
  • iplenmemesi gereken kadın, hatta üzerine gidilmeli bi kac posta daha ağlatılmalı. ciddiyim, ironi yapmıyorum. magazin insanları lan bunlar.gerçek değiller, beyaz şovda evlenip beyazla karşılıklı kazan kazan politikası uygularken, fuliş kazanovanla asla haketmedigin bir hayattan bizim sayemizde bize el sallarken iyiydi. sizin deyiminizle sizi biz var ettik, şimdi ağla. kocasından dayak yiyen, istemedigi adamla evlendirilen, öldürülen, hayatı gerçekten zehir olmuş kadınlar için de ağla. onların ne beyaz gömleği ne de başbakanı var. ılginc bi yaşam hikayeleri ya da 16 bacakları filan yoksa hiçbir televizyon da yer vermez onlara. misal yarın haber sayfasını açınca senin ağlayan suratının altında küçücük bir karede tehdit gören ve ölmesine bir haftadan az süre kalan bi kadının haberi olacak. elbette bunun suçlusu sen değilsin ama suçsuzu da sen değilsin. siz magazin insanları, beyaz, sen, okan, demet, acun o şu ya da bu, bu ülkede politikadan spora sinemadan edebiyata pek çok şeyin önündeki en büyük engellersiniz.
  • pd'nin gelecek seçimde akp izmir büyükşehir belediye başkan adayı olmasıyla sonuçlanabilir. beraaağber ıslandık biz bu yağmuuurdaaa.
    yolun açık olsun foolish casanova; bayağıdır yoktun.
  • ne çektin be petek. gerçek sanatçılar işsiz kalır ama bizim kazanova şarkıcısı paçayı kurtarır. büyüksün rte
  • nasıl bir ülke lan bu. dayak, şiddet ve şantajdan şikayetçi bir vatandaş yardım için ülkenin başbakanına başvuruyor. burada irdelenmesi gereken insanların yargıdan ümidini kesmiş olması mı yoksa tayyibin artık ailemizin babası rolünü herkese benimsetmiş olması mı?
  • bütün başlıkta iki ana fikir üzerinden konuşulmuş.
    1- kadına şiddet ve elbette kadının hiçbir durumda şiddete maruz kalmaması gerektiği,
    2- petek dinçöz ve muadillerinin, son on yılda uğradığımız ahlaki ve kültürel erozyona sağladıkları yadsınamaz büyük katkı.

her iki düşünce de tek tek ele alındığında doğru. hiç kimsenin bu görüşlere karşı çıkacağını sanmıyorum ben de. ancak bir diğer yön daha var gibi geliyor bana.

petek dinçöz idealleri, amaçları, hayata bakışı ve içinde bulunduğu zihniyetle ele alındığında para ve şöhret için alabildiğine taviz veren, ucuz, sermayesi beyni ve sanatsal yetenekleri olmayan"kötü örnek" dediğimiz insan tiplerinden sadece biri.

şu kesin bir gerçek ki her şeyin bedeli var. kimileri bunun farkında olup ona göre kendine çeki düzen verir ve yolunu değiştirir, kimileri de farkına varmadan aynı kısır döngü içinde devam edip kirliliğin içinde kalır.

bir erkeğin bir kadına şiddet göstermesi, kadının her ne olursa olsun onu hakkettiği sonucuna ulaştırmaz bizi. ancak öyle durumlar vardır ki oradaki şiddet erkeğin kadına gösterdiği şiddet değil, aynı kulvarda mücadele ederken aynı referansları kullanan ve bu anlamda eşit olan iki kişinin birbirine gösterdiği şiddettir.

ben petek dinçöz'ün söylediklerine (dün sözlükte gördüm ve dinledim) inanıyorum. rol yapmıyor, yalan söylemiyor. zaten eski kocası da inkar ediyor falan değil... direkt itiraf edip tek tek durumları açıklamıyor ama inkar da etmiyor. hatta sonunda "her evlilikte olabilecek şeyler" gibi bir cümle sarfediyor.

petek dinçöz, bir kadın olarak şiddete uğramıyor. evlenirken, kendisiyle evlenilme amacını bilen; evliliğin en baştan kabul edilmiş patronu tarafından cezalandırılıyor. can tanrıyar, peterk dinçöz'ü yoksunluk krizine sokuyor çünkü istediği şey sadece şöhret ve para. bunu elde edebileceği kanalları kapatarak cezalandırıyor onu.

evliliği boyunca dayak yemiş ama göz yummuş. o vakitler dayak yemek ve aşağılanmak, petek dinçöz için tolere edilebilir bir şeymiş ve etmiş. esas tolere edemediği şey, can tanrıyar gibi ne olduğu belli bir adamla evlenerek elde etmeye çalıştığı şeyden uzak kalma ihtimali. para ve şöhret. ilişki bunlar üzerine kurulunca, en büyük ceza da onu bundan mahrum bırakmak ve ulaşmasını engellemek olacak tabii..

kısacası bu evlilik ticariydi, birbirlerini cezalandırma yöntem ve araçları da ticari. kadına şiddetle, kadınlık onuruyla, kendine ve karşısındakine saygıyla ilgisi olmayan bir mücadele bu. o yüzden de her gün üç beş kadının mutlaka öldürüldüğü bu ülkede, bu korkunç gerçeği zerre kadar iplemeyen ve kadınların erkeğe köle olması gerektiği gibi bir öğretiyi savunan, ülkenin en büyük tüccarından yardım istemiş.

casanova çok da foolish değilmiş.* acımasız oyunu kuralına göre oynamış. ancak görünen o ki petek dinçöz tam da kendisiyle uyumlu bir çözüm bularak, sorunu; gündemdeki hassasiyetleri büyük bir başarıyla kullanıp cinsiyet üzerinden mağduriyet yaratma gibi bir platforma taşımış ve maskeli tüccara seslenmiş.

olay bu.
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap