• avusturya ile kıyaslarsam: burada polise shut up derseniz ağzınıza sıçar, ve evet ekstra iyi niyetli biri olmadığı sürece hakkınızda işlem de başlatabilir. fakat aynı avusturya'da bir polis asla ve asla sizin telefonunuzu zorla almak gibi bir şeye de kalkışmaz. 80 milyon ülkeyiz, ordu gibi polis var, niye tüm ülkenin bildiğin en turistik noktasında bu konularda en tecrübeli adamlar çalışmıyor?
  • yaşanan olaydan daha çok videonun sonlarına doğru maskesiz öksüre öksüre dolaşan dayı dikkatimi çekmiştir.

asıl onu göz altına alın amk.
  • götü fezada turist.
    mına kodumun faslısı, hollanda pasaportuna güvenip gelip benim memleketimde benim polisime artistlik yapacak ve kayda alacak, sikerler olm hepinizi sikerler, siktir git gelme memnun değilsen. çok ötede değil, 300 km ötede eliniki astinomia'ya yap onu da bak nası götüne plastik mermiyi sokuyor yunan polisi, amına kodumun sonradan görme medeniyetsiz ortadoğulusu seni... o polisi istediği gibi çeker diyenler de, italya'da önce polise idiot midiot düz gidip sonra çekmeyi denesinler bakalım, carabinieriler nerenize sokuyor o telefonu...
  • “ you can’t say idiot, you can’t say shut up, ı will show you” diyor polis. kulağınızla dinleyin, nerede “ı will shoot you” diyor?

yok turist görüntü alıyor diye kızmış, yok görüntü silmiş. bunlar da videoda yok. polisi savundurtmayın bana.
  • bilen bilir arabın gurbetçisi çok pis olur. fas uyruklu'dan sonrasını okumaya gerek duymadım. çamura yatar, türlü rezillikler çıkarırlar.

"turiste muhtacız diyen hüüü" diyen pembiş g.tlüler açıp avrupa ülkelerinin suç endekslerine baktığında soygun, gasp, tecavüz gibi olaylarda faslıların bayrağı nasıl taşıdığını görebilirler.
    (bkz: faslıların hollanda'yı yaşanmaz hale getirmesi)

veya

fas'a giden turistlerin başına gelen muhteşem olayları ve karşılaştıkları misafirperverliği görebilirler.

(bkz: fas'ta 2 iskandinav dağcı kadının öldürülmesi)
    (bkz: fas'ta camiyi gezen turistlerin bıçaklanması)

ayrıca kusura bakmayın da medenilik timsali dediğiniz avrupa ülkelerinde bir kuralı ihlal ettiğiniz halde bir de polise efelenip "shut up" falan çeksen anında seni yere yatırır ters kelepçe ile paket yaparlar. al bak haksız yere nasıl dokunuyormuş?. denemesi bedava.

polisin tutumuna gelirsek. olmaması gereken bir şey. paşa paşa kesersin cezasını, en fazla kayıt almasını engellersin ancak elinden telefonunu alıp da bir de kenar mahalle yosması gibi çene yarıştırmazsın !
  • turist, geldiği ülkenin kanunlarına uymakla zorunlu. maskesiz gezen türk vatandaşına nasıl ceza kesiliyorsa sana da kesilecek.
    polise shut up demek gözaltı sebebi değildir. çünkü mukavemet içermez. polisin turistin telefonuna el koyma hakkı yoktur. kritik noktalarda daha deneyimli polislere görev verilse iyi olur.
  • avrupa'nin herhangi bir ulkesinde polise karsi agresif konusursan, herkesin sinirlerinin gergin oldugu su gunlerde muhtelif yerlerinden kan alirlar...

keske, "sen benim kim oldugumu biliyor musun?" tayfasi avrupa'daki polis memurlarina da ayni soruyu sorsa da ebelerinin kadin cinsel organlarini gorse diye dusunuyorum bazen.
  • maske takma, sigara iç! bir de üzerine terbiyesizlik yap.
    fas’ta kendi ülkesinin polisine aynı şeyi yapsın da görelim. yallah fas’a.
hesabın var mı? giriş yap