• heyecanla beklenen michael bay filmi. zaman yolculuğunda tam sevdiğim kafalar lotoyu bilme falan. kesinlikle berbat olucak ama bayılacağız.
  • yify versiyonu ortamlara düşen film.
  • sonu bok gibi biten film
  • akk kasmaya pek değmeyecek film aslında. yani nedense bu zaman yolculuğu filmleri hep aynı oluyor son zamanlarda. oyuncu kadrosu hiç bilindik değil yani senaryo boktan ama şu abinin veya bu ablanın oyunculuğu şahane onun hatırına izlenir durumu da yok.
    predestinationdan sonra bu aralar ben zaman yolculuğu adına dişe dokunur bir film görmedim.
    ha illa seyredecem zaman bol, kota bok gibi diyorsanız seçim sizin.
  • standarta saran geri dönüş hikayelerinden tineyt bir kesit.
    oyuncuların tepkileri, herşeyi her gün başlarına geliyormuş gibi doğal karşılamaları çok yapaydı. çekim fikri güzel fakat belli bir zamandan sonra sıkıyor. gel gelelim yapım olarak iyi denebilir. o kadar da merakla beklenecek bir yapım değilmiş (bkz: #46327462)
  • çok başarılı sayılmasa da zaman yolculuğunu işleyen ve olayların akışı üzerine düşündüren film. yeni birşeyler vaadetmiyor olabilir ama türün meraklıları sırf mevzuya getirilen yorum için de izleyebilir.

bire bir aynı olmamakla birlikte içeriğinde benzerlikler bulunan bir çalışma için (bkz: steins gate)

zamanda yolculukla alakalı bazı filmlerin listesi için (bkz: #47878452)
  • steins gate'i aklıma getirmiş, konuda basit ama türün meraklısına zevk veren çerezlik film olmuş. filmin tamamını amatör kamera çekim tarzı ile göstermeseymişler de daha ileri bir yapım olabilirmiş.
  • hakikaten kötü. kısa film olacakken uzuna döndürülmüş gibi. ilk 1 saat 15 dakikası sündürüldükçe sündürülmüş, 10 dakika filan olması gerekirken uzatmak için araya bir sürü çok da umurumuzda olmayan olaylar yerleştirilmiş. eğlenceli olsa yine tamam derdim. zaten ucuz ve klişe korku filmlerini ve bilimkurguları severim; ama öyle de değil. resmen sıkıcı.
    son yarım saatte gerçek film başlıyor. o kısmı da eh işte. oradan buradan arakladıkları fikirlerden bir şeyler harmanlamaya çalışmışlar.
    belki hormonu kabarmış liseli kardeşlerin hoşuna gidebilir.
  • time travel olayının komik tarafını anlatmaya çalışan ilk film sanırım. "lan ben olsam hemen düne gider kupon doldururdum yaz rize 3 akhisar 1" diyenler için zaman geçirmelik eğlenceli bir film.
  • güzel başlayıp klişeyle bitirmiş zaman yolculuğu filmi.
    spoiler vermiyorum. zira zaman yolculuğu filmi sevenler nasıl başlayıp nasıl biteceğini az buçuk kestirebiliyorlardır.
    bir grup gencin zaman makinesi icat edip önce sefasını sonra da cefasını çekmesi şeklinde devam ediyor zaten film de, ki hemen hemen çoğu zaman yolculuğu filminin konusu bu şekilde gelişir.

--- dayanamadım azcık spoiler vericem ---

filmin ilk %70lik kısmı gençlerin zaman yolculuğunu tatması, her şeyin on numara fevkalade şekilde geçmesi ve baş karakterin yavaş yavaş yoldan çıkması şeklinde ilerliyor. büyük bir beklentiyle işlerin sarpa sarmamasını, sadece başroldeki o delikanlının sapıtıp tamamen kendi çıkarları için zaman makinesini kullanıp kötü karaktere dönüşmesini bekledim. ama olmadı maalesef. işler sarpa sarınca her filmde olduğu gibi yine döndü en başa ve makinenin hiç icat edilmemesini sağladı kendi çapında.

kaldı ki, son sahnelerde gariplik vardı. zaman makinesinin icat edilmemesini sağlamışsa da bir şekilde hatırlıyordu sanki yaşadıklarını. ama bunun açıklamasını vermeyip bize bıraktılar yine sağolsunlar.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap