şükela:  tümü | bugün
 • 1995'ten önce ortaya çıkmış bir plandır. 1993 te ki wtcın bombalanmasından sonra yakalanan ramzi yousef ve abdul murad adlı kişilerin duruşmalarında bu plandan bahsedilir. planın amacı tahmin edebileceğiniz gibi wtc'yi yok etmektir. yani amerika yıllardır böyle bir saldırı olacağından haberder idi. neden mi birşey yapmadı? ortadogu'yu sikip atmak için.

  ek1: sinirlenip bakınız vermeyi unutmuşum* aha şimdi veriyorum.
  (bkz: 11 eylül saldırısı komplo)
 • ramzi yousef ve khalid sheikh mohammed(ksm)'in yaptığı ilk 11 eylül eskizi. plan 12 adet uçağı okyanusta düşürmeye ve patlayıcı dolu küçük bir uçakla cia merkezine dalmaya dayalıyken, bir alternatif planda patlayıcı işinden vazgeçip yolcu olarak bindikleri binalara sokacak kamikaze pilotları fikri ortaya atılmış. khalid sheikh mohammed yakalanan remzi'nin planının küçültülmüş bir şeklini 11 eylül için hazırlayarak el kaide'ye sunmuş.

  abd katar'da bulunan ksm'yi yakalamak için neden mi birşey yapmadı? çünkü abd'nin katar'da üs kurması gerekiyordu, katar'daki din işleri bakanı abdullah bin khalid al-tahni usame yanlısıydı bu nedenle tek taraflı bir operasyon gerekiyordu ve tek kişi için bu çapta bir yakalama operasyonu çok fazla görüldü.
  http://en.citizendium.org/…i/khalid_sheikh_mohammed

  planın ilk versiyonu olan çok sayıda uçak düşürme operasyonu için yeni bir girişim ise 2006'ta açığa çıktı ve uçaklara sıvı alınmasının yasaklanmasına neden oldu. http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=195542