huseyin sevki topuz

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (534)
  • 5287
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

türk kızlarının nezaket sorunu

zıvanadan çıkma sebebi yemin ederim.

gayet makul, çok eski dostlarımdan oluşan kızlı erkekli bir arkadaş ortamıyla bir yere gelmişiz, maksat kahve içerek sohbet muhabbet ortamı oluşturmak, eski günleri yad etmek falan. yani hep beraber gidelim, kız kaldıralım, "one night stand oleeeey" gibi bir niyet kimsenin aklının ucundan bile geçmiyor ki, keza kafedeyiz belirttiğim gibi.

ortam daracık, bir yere oturmak için aradan 3 kişinin kalkması mecburiyet. hatta duvara dayanmış, tek parça koltukların önüne çekilen masalarla da aslında arkası beşlenmiş bir minibüs ortamı da yaratıyoruz. aslında yan masanın bir parçası olan, lakin yer darlığından dolayı yanyana oturduğum kız ile arama da ceketimi koyuyorum, o ise sanki bir soru sormuşum da cevabını bekliyormuşum gibi aval aval bana bakıyor. o sert bakışlar o kadar tırstırıyor ki beni, "şu ceketi de şuraya koyayım ki yer işgal etmesin" şeklinde savunma yapma ihtiyacı duyuyorum. üfff diyerek hışımla başını çeviriyor, sonra kendi masasında oturan diğer kızlara dönüp benim hakkımda bi boklar fısıldıyor: "ay her yer apaçi kaynıyor ya, şu yanımdaki herifi görmüyor musun, aklı sıra muhabbet kurmaya çalışıyor"

o cümleyi duyar duymaz kan beynime sıçradı resmen, lan! ne asılıcam lan ben sana? her yanına oturan adam illa seni sikmeye mi kalkışıyor şu istanbul'da? bu mu senin insanlarla bir mekanda oturma fikrin? yani bir yerde kahve içmeye oturmuş bir erkek, illa sikecek kadın mı arıyor? ulan bi de utanmadan apaçi dedi bana ya, hacı sen git üniversite bitir, yüksek lisans falan yap, ne bileyim yurtdışında kongrelere katıl, makaleler, bildiriler birbirini kovalasın, akademik kariyeri amaç belle. sonra siktiğim bi tane kevaşe beyinli kızı, sırf yanına oturdum diye tanımadan etmeden seni aşağılasın.

hayır bi de yukarıdaki anıları okuyunca daha da sinir oluyor insan. bugüne kadar hep kibar, nazik, ademsendeci profil çizen erkekler iken, hep hamilton düşesi tavırlar içinde gezinen, tempra mode on şeklinde gezenler kadınlar oluyor. hiç sordunuz mu bir neden diye? bu kadar insan yanlış fikir sahibi mi bir düşünün abi ya. bugüne kadar anlamaya falan çalıştım, gerçekten bu kızlar gerçekten haklı gerekçelere dayanarak böyle davranıyorlar falan diye düşünüyordum, ki sildim o bütün gerekçeleri.

sinirden ellerim titriyor hala ya!

devamını okuyayım »
28.10.2010 20:01