• dolu kadehi ters tut konseri sayesinde tanıştığım mekan. konsere kadar mecbur o kalabalıkta zar zor yer bulduk oturduk. menüyü elime aldım bi baktım mac & cheese var, dayanamadım gömdüm. abi daha fazla anlatmadan şuraya bi not düşeyim, efsaneydi gidin yiyin, yidirin o derece. neyse sonra kokteylleri ilgimi çekti kendi tarifleriyle hazırlıyolarmış. tam adını bilmiyorum ama salatalıklı bi kokteyl içtim, meyve suyu gibi alkol tadını hic almıyosun hatta dedim .mk bunda alkol hiç yok, meğerse varmış 2nciden sonra benim ayarlar gitti. sordum soruşturdum bu pizza locale’in sahiplerininmiş. yanda locale stage diye konser alanları da varmış meğer bizim konser oradaymış. yerel gruplar falan sahne alıyomuş. açılalı da bi’hayli olmuş ben geç keşfetmişim. siz de böyle güzel kokteyllerden, müziklerden mahrum kalmayın pek yok böyle yerlerden, bilin dedim.
  • (bkz: pizza locale)'in kucuk kardesidir.
  • izmir’e gittikce ugradigim, bornova’da kucuk park yerine tercih edilebilecek mekan.
  • güzel mekan burası.

özellikle benim gibi uzun zamandır izmir'de yaşayan ve aynı mekanlara gitmekten baymış insanlar için güzel bir alternatif. iş çıkışı direkt buraya gidip bira içebilir yan taraftaki pizza locale'den pizza söyleyerek combo yapabilirsiniz.

ben de birkaç ay önce keşfettim burayı. arkadaşlar işten çıkmış burada buluşalım dediler. telefonla konuşuyoruz, dedim locale ne alaka lan, pizzacı değil mi orası? değilmiş. metrodan inip yürüyerek geçtim mekana. gayet havadar bir yer. en büyük avantajı bu. geçtik oturduk bir yere, söyledik biraları. karnımız acıkınca da pizza patlattık üstüne. biraz zaman geçince yolluk olsun diye bir de falafel söyledim ben o da baya güzel.

garsonları da baya ilgili. ben bu konuda takığım biraz. müdavimcilik var ben de. isterim ki mekanda çalışanla muhabbet edebileyim. menüde merak ettiğimiz birkaç şeyi sorduk. baya detaylı anlattılar. hatta menü hakkında goygoy yaptık, darladıysak kusurumuza bakmasınlar.

tek sevmediğim şey rezervasyon almıyor oluşları. o yüzden özellikle konser günlerinde yer bulmak biraz problem oluyor. onun dışında gayet buluşulası bir mekan.
  • 4 aydır part time çalıştığım güzel insanlar tanıdığım güzide mekanımız bekleriz. :)
  • gözlemlediğim kadarıyla hemen yancağızına kovan açıldıktan sonra eski müşteri kapasitesine ulaşamayan işletme. fiyatlarının bir tık yüksek olmasındandır diye düşünüyorum. ancak tam bir sene önce açılan locale stagede bazen çok hoş canlı performanslar oluyor.
  • sahiplerinden eren kurt'u instagram'dan sıkı takip ediyoruz efendim. mekan için en taze ne varsa bizzat ilgilenip getiriyorlar. bira için de aynı şeyi söyleyebiliriz, pub locale'de efes pastörsüz'ün en tazesine ulaşabilirsiniz.
  • şuanda yerinde yeller esen işletme
  • efsane geri dönüyor
  • atakent’te sube acmislar. uzgunum ki hazir olmadan acmislar. yani personel bilgisiz, gorseller vasat, bira secenekleri kisitli vs vs. hani migrostaki biralari koyarak gastro pub actiklarini dusunuyorlarsa maalesef o isler o kadar da kolay degil. lokasyon olarak, para elbet kazanirlar ama bir seyler degismezse uzun surmez. belki de ilk haftanin acemiligidir hemen de karalamis olmayayim.

edit: muzikler rezalet.
hesabın var mı? giriş yap