• isviçre kökenli diş macunu markası. özellikle çocuklar için diş macunları ile tanınır. küçücük tüpler 14-15 liradan satılır. http://www.rocs.com.tr/kids_toothpaste_tur.html internet sitesinde florid içermeyen bir ürün için flor ücretsiz demek suretiyle (bkz: fluoride free) tercümenin de dibine vurmuştur.
    zorunlu açıklama: sonu nokta ile biten başlık açılamadığından r.o.c.s şeklinde açılmıştır. doğrusu r.o.c.s. olacaktır.
  • bebekler- küçük çocuklar için yutulsada zararlı olmayan yenebilir dişmacunları vardır. ben şahsen aldım, ekmeğe sürüp sürüp yiyoruz, hem karnımız doyuyor, hem dişlerimiz pırıl pırıl..
  • normal standart boyutlarda bir tüpü 23 tl civarindadır.

bakalım kullanalım nasıl gelecek update edeceğim.
  • 5 aydır kullandığım diş macunu. diş macunu konusunda azıcık takıntılı birisi olarak pek çok markayı kullandım. ama tavsiye edeceğim tek marka bu arkadaştır. ama bununda özellikle bir modeli. sensation whitening. watsons ve eczanelerde bulabilirsiniz. sabahları oluşan ağız kokusunu yok eder. plak oluşumunu engeller. kullandıkça dişlerdeki lekelerin yavaş yavaş azaldığı görülür. flor, sls, triclosan falan filan içermez. biraz pahalı ama gidip de diğer markalara 13-15 tl vermektense bunu alırım. 3-5 tl civarındakileri kullanıyorsan zaten benim gibi takıntılı değilsin demektir, o yüzden ne kullandığın fark etmez. şimdiye kadar nasıl yayılmamış hayret.
  • diş macunlarının etkisi, diş renginiz ve diş yapınızla alakalı olsa da r.o.c.s gerçekten size hayalinizdeki rengi sağlayabilir.

yaklaşık bir sene gibi bir süre kullandığım ve kullanmaya devam edeceğim diş macunudur.
  • balsam olanı (yeşil kutu) piyasadaki en iyi diş macunu olabilir.
  • bayağı şeker tadında diş macunu.

ilk kullanımda çok şekerli gelince içeriğine baktım. beyazlatıcı olanın içeriği şöyle:

aqua, silica, glycerin, xylitol, cocamidopropyl betaine, xanthan gum, flavor, calcium glycerophosphate, bromelain, sodium saccharin, methylparaben, propylparaben, chloride magnesium, titanium dioxide.

keşke biri bana o saccharin tatlandırıcı olan değil, o parabenler de kanserojen değil dese
  • geçirdiğim küretaj sonrası kendisiyle tanıştığım diş macunu markası. her ne kadar doktorum “ kullandığın macun değil fırçalama tekniğin önemlidir. macunun etkisi en fazla %10’dur.” dese de r.o.c.s. diğer macunlardan farkını ortaya koyuyor. diğerlerindeki gibi yapay bir tat bırakmıyor ağızda. diş etlerinde naneden kaynaklı bir yanma oluşturmuyor. bir de azıcık ucuz olsa ne güzel olur.
  • kullandığım en etkili diş macunu,fırçalama işini biraz uzun tutunca ilk yıkamada hem kalitesini belli ediyor.
  • kullanıldığı süre boyunca dişleri gerçekten beyazlatan diş macunudur. bıraktıktan sonra etkisi çabucak kayboluyor.
    hatta şöyle bir sıkıntım oldu kullanmaya ara verdikten sonra sanki dişlerim bir tık sarardı. ya da ben beyazlığına alıştım bana öyle geliyor. devamlı kullanmak istemediğim için bir tüpü bitirdikten sonra ara veriyorum bir süre. diğer beyazlatıcılarda yaşadığım hassasiyet sorununu yaşamadım ama dişlere zararsızdır diye bir iddiada bulunamam. tadı oldukça hafif. gratis’te bugün indirimli buldum 16 liraydı. normalde 30 liraya yakın bir fiyatı var sanırım.

sonuçta denediğim beyazlatıcılar arasında en başarılısı diyebilirim. bir tık daha ferahlatıcı olsa aroması süper olur.
hesabın var mı? giriş yap