• reçel türevleri değil rezillik türevleri adeta. oturduğunuzda 20 dakika sipariş almayan, verilen siparişleri yeterince tabak yok(!) diye bekleten bir mekan. önceki yorumların aksine beşiktaş'taki en kötü kahvaltıcı. çünkü hiç bir şey yiyemiyorsunuz bile...
  • kötü kahvaltıcı, gelen her şey lezzetsizdi ve itinasız hazırlanmıştı. vişne, portakal ya da çilek gibi en yaygın reçel çeşitlerinden istediğinizde yok cevabını alabileceğiniz sözde reçel konusunda iddialı yer. gitmeyin o kadar alternatif varken.
  • cağnım türeviciğimin mekanı. kahvaltıya gide gide dost olduk kendisiyle. muhabbetlerine de doyum olmaz. türev yoksa fırat kesin ordadır.
  • bugün itibarıyla açılan beşiktaş'ın yeni kahvaltı mekanı.
    diğer mekanlardan farkı, öncelikle adında. ben sayamadım ama onlarca reçel türü var. orda yiyip beğendiğiniz reçelden satın da alabiliyorsunuz. şahsi tavsiyem, benim yaptığım gibi kocaman kavanozda almak yerine, minnacık kavanozlardakilerden çok çeşitli almak çünkü almadıklarınızda aklınız kalıyor.
    beşiktaş'taki diğer kahvaltı mekanları gibi harala gürele bir mekan değil burası. daha sakin, daha sevimli.
    serpme kahvaltı menemen şahane.
    dükkanın isminin hikayesi de, türev isimli dükkan sahibinin annesinin yaptığı reçellerden geliyor. reçellerse taaa adana'dan geliyor.

ben adres tarifi bilmem, ama ıhlamur'daki hamamın sokağına girince sokak kendiliğinden sağa kıvrılıyor ya, işte sağa kıvrıldığınızda solda kalan içi beyaz dükkan.
    yaratıcı fikir, hoş mekan, güzel müzikler. pazar kahvaltısı için herşey var.
  • bülent ortaçgil'in hayal gücümüzden piyasaya sürülen ve reçel türevleri soundtracki olan albümünün ismi.
    tracklistin şöyle olması dileğiyle;

1. reçeli dökme küçük kız
    2.herşey reçelle başlar
    3.reçele mektup
    4.bir tek reçel yalanı
    5.reçellerim senindir
    6.reçele devam
    7.bu reçel çok güzel yonca
    8.reçel yalanları
    9.dört reçelli düş
    10.reçel türküsü

11.bonustrack:pencere önü reçeli (enstrümantal)
  • mükemmel alternatif kahvaltı yeri. şöyle güzel bir yerde iki kişi kahvaltı mı yapmak istiyorsunuz? sakin harala gürele olmayan hemen buraya gidin ve ortaya bir serpme kahvaltı ve 2 tane de mantarlı kaşarlı omlet söyleyin. reçel seçimlerinizin içerisinde ise kesinlikle limon ve ceviz olsun. güne güzel başlayın.
  • bu sabah ilk defa gittim. sadık bir müşteriyim aslında, memnun olduğum mekanı bırakmam. arkadaşım bir şekilde ikna etti işte.

acayip güzel reçelleri var. aklınıza gelmeyecek abidik gubidik, bundan reçel mi olur ya diyeceğiniz şeylerin bile reçeli var ve çok da güzel!
    hem de işletmecisi türev'in anneciği odun ateşinde yapıyormuş reçelleri. acayip güzeldi her şey.

menemen de yedik, o da baya süperdi. hatta aşçı arkadaşımla gitmiştik, menemeni çok beğendi o da.

şiddetle tavsiye!
  • servisle çok ilgili, kibar insanlar çalışıyor burada. ayva ve limon reçelleri harika.
  • dışarıdan da güzel görünüyor. fakat tost yapmıyor. beraber gittiğim kişi reçellerini yerken ben tost yiyemiyorum ve etrafta tost yapan diğer yerler kazanıyor bizi.
hesabın var mı? giriş yap