• recep ivedik 5 i gittim izledim. komikti de güldürdü de. benim için en güzeli 1. filmdi tabi ama bu da fena değildi. sadece türklük propangandası yapmış bol bol ama onu da çok eleştiremeyeceğim o da kendi çizgisi neticede amerikan sinemalarında da amerika milliyetçiliği yapılıyor ve çok da seviliyor. her neyse bu filme insanlar neden bu kadar taktı neden bu kadar eleştiri yağmuruna tutuyorlar hala anlamış değilim. arkadaşım recep ivedik bi karakter. öküzlüğüyle hayvanlığıyla ama altında yatan insani duygularla adamın yazdığı yarattığı bi karakter. bu tip şahanın kendi cüssesine de gayet uyduğundan bence başarılı eğlenceli güldüren bi fim olmuş. eleştirileri okuyorum hayretlerim şaşıyor. ne alakası var nerden nereye getirmişler diyorum. beğenirsin gider izlersin gülersin beğenmiyorsanda izlemezsin neden bu kadar tırı vırı yapılıyor anlamadım. alt tarafı bir komedi filmi.

edit: şahan hayranı değilim takipte etmiyorum. diğer hiçbir filmini de izlemedim. sadece bu film hoşuma gitti.
  • zaten can çekişen sinema dünyasına, kültüre ve sanata sıkılan kurşundur recep ivedik. terörizm sadece topla, tüfekle, tabancayla, bombayla olmuyor. al sana kültürel terörizm.

(bkz: iyi uykular sayın seyirciler)
  • (bkz: vasat)
  • herhangi bir sanatsal kaygı taşımayan, güldürme odaklı film.

önceki filmleri de referans alırsak aten gülme şüphesi taşımadan pekçok kişi direk önceden bilet alarak filme gitti. günlerce salonlarda yer olmaması da belliydi zaten.

gelelim eleştiri tarafına, film bir sanat filmi değil, herhangi bir toplumsal mesaj verme çabasında da değil. güldürme amaçlı, güldürüyor da. amacı güldürmek olan bir filmi amacına uyuyor diye eleştirmek de gereksiz geliyor bana. şahan gökbakarın tv de bir röportajını izledim, adam balkon konuşması misali çıkmış gururla konuşuyor. hakkı da, amacına ulaştı.
  • bu filmi beğenirsin, beğenmezsin sikimde değil, kendim de daha izlemedim ama bir filmin izlenme oranıyla toplumun kültürel yapısını çözmeye çalışan andavallarla dolu başlığa sahip filmdir.

şu başlıkta bu filmi izleyenleri hakaretler eşliğinde eleştirenlerin her biri, eğer inandıklarının %0,01'i kadar topluma faydalı bir sik yapmış olsalardı, şu anda biz uzayda yaşıyorduk.

siz burada sikik kafa yapınız ve beş kuruş etmeyecek olan kültür seviyenizle toplum yapısını çözmeye çalışırken, recep ivedik 2 filminde, birlikte anıra anıra güldüğüm o gençlikten bir adam size adını versem bomba sanıp kaçacağınız polimerlerle ilgili doktora tezini yazdı, farklı ülkelerdeki seminerlere katıldı, 2 dil biliyor, bilime ve sanayiye katkı sağlıyor. aynı zamanda da çocuğun en büyük hayali, ülkesine dönünce bir üniversitede eğitmenlik yaparak bütün bilgisini kendisinden sonra geleceklere aktarmak.

ailesi mi?? ailesi yetiştirdiği o çocukla, bu ülkenin bilimine, ilimine ve genç çocuklarına katkı sağladığı/sağlayacağı için gurur duyuyor.

siz ne yapıyorsunuz? sözlüğe girip 2 saatlik film ile toplumun yapısını anlamaya çalışıyorsunuz, yetmiyor, bir de o toplum yapısını anlamışsınız gibi burada analizlerinizi yazıyorsunuz.

benle birlikte recep ivedik 2'yi izleyen adamdan çok daha fazla katkınız olmuş bu topluma, haklısınız. sizi yetiştiren (!) anne-babalar recep ivedik'i izlemediniz diye sizle gurur duyuyor olmalı. her anne evladının en büyük başarısıyla gururlanmak ister tabi.

dağarcığınızı eşekler siksin sizin.
  • ilkini sinemada izlediğim diğerlerini de tvde denk geldiği kadarıyla izlediğim serinin son filmi. bunu da sinemada izledim. sevgilimle birlikte sinemia üyeliğimiz var , bugünde boş boş gülelim bari diye gittik ve öyle de oldu . normalde para verip gitmezdim ama ücretsiz bilet ve boş zaman da olunca gidilebilecek bir film oldu.
  • hatır için çiğ tavuk yenir denir ya. bugün hatır için izlemek zorunda kaldığım film. film boyunca bir iki defa ancak güldüm. film arasındayken kusmamak için kendimi zor tuttum. bana çiğ tavuk etkisi yaratan film için 20 lira vermek benim canımı bayağı yaktı.
  • çorlu orion avm'de 22 seans, 200 metre berisindeki trend arena'da 18 seans gösterimi olan film.
  • şahan gökbakar tarafından yaratılan hayali karakter recep ivedik'in absürt ve sıradışı maceralarının anlatıldığı, komedi filminin beşinci filmidir. zaman zaman sert eleştrilere maruz kalsada gişe başarısı olarak türk sinema tarihinin mihenk taşlarından birisidir.
  • ilk haftasında 2.882.383 kişi tarafından izlenmiş film.
hesabın var mı? giriş yap