• orta derece demans sahibi babama zihin karmaşası yaşatan kişi.

peder bazı zaman beni ve kardeşimi hatırlayamazken, kimi zaman da 10 dk önce yediği yemeği unuturken televizyonda muhterem boy gösterdiğinde kafası karışıyor ve düşünmeye başlıyor. ama asla muhteremi tanımıyor değil; "tekrar başkabakan mı oldu? allah allah ya bunadım mı yoksa ben?" şeklinde bir bocalama / kafa karışıklığı ile çaresizce bizden teyit bekliyor.
  • bugün oy vermek icin gittigi okulda "alışılmışın dışında bir seçim süreci yaşandı" diye buyurmus hazret.
    allah allah, niye acaba?
  • seçim yasaklarının bitmesi ile balkon konuşmasına başlaması beklenilen kişi.
  • miting miting gezip halktan 400 milletvekili isteyen tarafsız cumhurbaşkanı.
    halk zaten seçimlerde sandığa gidip 550 milletvekili seçecek. 400 milletvekili secin demek, bir tane partiyi işaret edip gidip ona oy verin demektir. akp'ye oy verin demektir. cumhurbaşkanlığının tarafsızlığında var mı böyle bir şey. nerede kaldı mecliste namus ve şeref üzerine edilen yemin.
    biliyorduk zaten o yeminin bir anlam ifade etmediğini.
  • 23 nisan'da bir günlüğüne başkanlık yaptırılmasını istediğim şahsiyet.
  • hani kendisine hirsiz falan diyorlar ya... onu destekleyenler de diyor, hayir calmamistir....

isin dogrusunu söyleyeyim,ben de görmedim calmis midir, calmamis midir...adamin günahini almayayim.

ama cumhurbaskani olup da hala gözü doymayan bir adamdan bahsediyoruz. ulan basbakandi, cumhurbaskani oldu... hala meydanlarda oy istiyor. daha ne istiyor, anasinin nikahini mi?

bu karakterdeki- yani doyumsuz bir insanin- calmasini beklerim. cünkü elindekiyle tatmin olamayan bir insan. cizdigi profil en azindan bu.
  • bugun itibariyle cokusu baslamistir.
  • şimdi o devasa sarayında rahat rahat başkancılık oynayabilirsin kanki.
hesabın var mı? giriş yap