• herhalde adı reina 1 ocak şehitler gece kulübü olarak değiştirilir artık...
  • uzun yillardir abd'deyim. istanbuldan ayrilmadan once, tadini cikaramamisim, onu anladim. veya istanbulda yasamadigim icin, uzak iken ozleniyor yakinken umursanmiyor hesabi.

neyse aralikta turkiyedeydim, uzun bir aradan sonra gelince reina'ya ilk kez gideyim dedim. cokta istiyordum gitmeyi, ama baska mekanlar oldu. gidecek arkadas bulamadim, gun-saat uymadi gibi.

yukaridaki arkadasin bahsettigi gelir adaletsizligi ben de dogru bulmuyorum, sukur iyi gelirim olmasina ragmen. eglenen zumre de eglencesini goze batiriyor bu da dogru.

yine de basina gelenler cok uclarda. oraya ben de gitmis olabilirdim, yukaridaki arkadasta yakin yasiyormus onunden geciyor olabilirdi.

artik reina kapatilabilir. gitsem iyi olurdu demiyorum, en onemlisi turkiye'de artik patlama olmamasi. gece kulubu olmasa bir daha baska mekan olur. insanlarimiz hicbir yerde bunu haketmiyor, dunyada hic bir halk haketmiyor ama bizler hic haketmiyoruz. (aramizda teroru besleyenler haric tabii, onlarin basina gelsin de dunya adil degil gelmez)

edit: reinanin sahibi sunu "böyle bir saldırı olabileceği yönünde bize amerikan konsolosluğu'ndan günler öncesinden istihbarat gelmişti" demis. boyle maddi imkani olan insan kendi ozel guvenligini tutamiyor mu? iyi ki gitmemisim dedim bunu okuyunca, turkiye'de devlet veya sivil, hickimse insan hayatina deger vermiyor malesef
  • ulan benim anlamadığım en şey konu..güya en büyük klüpsün istanbul,ama tek bir adam elin kolunu sallaya sallaya 7 dakika boyunca 100 küsür kişiyi vuruyor
  • kapatılma olasılığı yüksek.

insanlar o korkunç görüntülerden sonra,kolay kolay orada eğlenemeyecektir.
  • bir kaç restorasyon, isim değişikliği, konsept değişikliği sonrasında 2018 de tekrar kapıları açılan mekan. aslında değişikliğe gerek yokmuş. (edit: neyse ki öyle olmayacakmış. şimdilik restaurant projesi düşünülüyormuş)
  • ortatköy reinadaki saldırganın yeni görüntüsü https://www.youtube.com/…83wtt1izu&feature=youtu.be
  • 1 ocak 2017 gecesi yılbaşı kutlamaları esnasında bir silahlı saldırgan tarafından 39 kişinin öldürüldüğü gece kulübü.
  • içerde 400 kamerası olan mekan fakat çatışma üzerinden 16 gün geçmesine rağmen içerde ne oldu göremedik.
  • yıkılmış, şimdi farkettim.
  • türkiye'nin ortadoğululaşması yolunda önemli bir adım daha sessiz sedasız atıldı.

boğaz köprüsünün ayağında, ülkenin en önemli ve saygın gece kulüplerinden birisi gün itibariyle yıkılmış.

yıkılan bölgede kamyonetlerle getirilecek birkaç bin kişi ile şöyle güzel bi cuma namazı da kılınırsa tamamdır.
hesabın var mı? giriş yap