• diriliş postası yazarı murat akan'ın attığı tweette geçen ifade:

"rehavete kapılmayın yeter. paniğe gerek yok. reis kaybedeceği seçimi yaptırmaz"
    http://www.mynet.com/…gi-secimi-yaptirmaz-4134156-1

sanırım şahıs ilgili tweeti silmiş, ben bulamadım zira.

(ara: diktatör olsa*)
  • böyle bir açıklama sol frame'de niye çıkmaz?

seviye bu.. ben ne yapayım?

adam doğru söylüyor... safsınız siz. eğer bu seçim yapılıyor ise ve hatta "erkene alınmış olarak" yapılıyor ise, kaybedilmeyeceği kesindir ve de... bu seçim sonrası gelecek "yetki ve güç" çok gerekli demektir...

geçen bir arkadaşımı aradım dertleşmek için, çok coşkuluydu... anlattı durdu... bitti-tamam-sıkıldık vb. gibi... sonra ben aldım sazı elime... "yandaş" yazar minvali şeyler söyledim... beni "karamsar" olmakla suçladı... kibarlık yapmıştı aslında... "teslimiyetçi" demek istedi belki de... bende, geçen seçimi de kazanmıştınız ama, bilmem-kaç ay sonra "kazanmıştık ama..." dedi başkanınız .. bu da öyle olacak dedim... kızının nişanından bahsetti...

başlığı açan ap lihey abmi ve halatihi adlı bir arkadaş... altına yazan ikinci kişiyim... demek ki diğer on-yüz-bin baloncuk.... lay-lay-lom... göğe doğru yükseliyor...

yazık be, ara-sıra böyle bir rahatlama gerekli demek ki insanımıza.. sonrası malum...
  • sevgili bekir coşkun'un da bugün değindiği herkesin farkında olması gereken bir söz. seçimin akp tarafından kaybedileceğinin resmidir bunlar. gereği bir an evvel yapılması gerektiği üzerinede ayrıca düşünülmelidir. seçim sandıklarının güvenliği ve doğru sayım ise en önemli ve öncelikli durumdur.

"reis kaybedeceği seçimi yaptırmaz..."
  • çok büyütüyorsunuz gençler sakin olun
  • ohal ile khk'lar ile ülkeyi başkan gibi yönetmek varken, başkanlık sistemine geçildi. eski durumda olası koalisyonlardan ötürü üstelik başka bir partinin tek başına iktidara gelememesinden ötürü akp tek başına iktidar olana kadar seçimler tekrarlanırdı.. başkan gibi de yönetirdi ülkeyi.

ancak sistem değiştirerek %49 bile alsa 16 yılda yapılan tüm birikimi kaybedebilir (kadrolaşma konusunda). özetle 5-0 önde olduğu maçta atan kazanır dedi.

reis elbette kaybedeceği seçime girmek istemez. kimse istemez. ancak aynı reis 2 senede bir kandırılıyor/yanlış yönlendiriliyor. bu da onlardan biri olabilir
  • hayırı cevap olarak kabul etmiyordur
  • iş reisten çıktı, geçmiş olsun.

2 senaryo var. ya rte küçük bir farkla kaybedip gidecek ya da küçük bir farkla kazanıp yasamanın tıkandığı bir sistemde 7-8 ay dayanıp gidecek. her 2 koşulda da ekonomik kriz kaçınılmaz.

gözünüzü kör eden reisçiliğiniz sayesinde ülke iflası çekti. turşusunu kurun..
  • adam bir bakıma haklı. hile hurda ile bulurlar bir yolunu, yine kazanmanın.
  • tayyip erdogan, bir secime giriyorsa kazanir, fazla hayal görmeyin. zaten kazansin da. batirdigi ülkeden bir gece ansizin tüyecektir bir yerlere, baska türlü gitmez. biz kazandigimiz diger degerlerin kiymetini bilelim (muharrem ince ve meral aksener). gelecekte onlar yeni partileri (meral hanim zaten iyi partiyi kurdu, muharrem bey de ya chp'nin basina gecer ve parti imaj tazeler ya da yeni bir sol parti kuracaktir) ve yeni soluklar olacaklar. en azindan 3-4 yil sonrasi icin isik var.
  • kendileri devlet bahçelinin gazı gelmiştir.
hesabın var mı? giriş yap